ב"ש - יום המעשים הטובים
הגדל

 דברים יום המעשים הטובים

 
 הנרי פוקו אמר:"מה שעשינו למען עצמנו מת עימנו ומה שעשינו למען הזולת ולמען העולם חי לנצח" - ב"ש מיישמת את החזון הזה יום יום שעה שעה.

ב"ש היא עיר של מעשים טובים התנדבות ועזרה לזולת. היא זכתה באות "קהילה מתנדבת" בשנה הראשונה בה יזמה המועצה הלאומית להתנדבות בישראל את המיזם  יחד עם משרד הרווחה. בזכות 40000 מתנדביה.בזכות הרוח והחזון.
פתחנו את היום בביה"ס  אמי"ת ב"ש שמענו סקירה ממנהל ביה"ס על הפעילות ההתנדבותית בביה"ס . תלמידת י"ב סקרה בפנינו את הפעילויות הרבות בבית הספר למען הזולת ובשיחה אישית ציינה באזני כי הגישה ההתנדבותית בבית הספר שינתה את גישתה ואת דרך הסתכלותה על החיים בכלל להסתכלות  ערכית ועמוקה יותר.
בשיחה עם יקירי העיר ב"ש, דמויות מופת אשר הטביעו את חותמם על ב"ש לדורותיה ובנו  ויישמו את חזון בנין הנגב בישראל ציינתי באזניהם את אמירתו של הרצל שתפורה למעשיהם ולמידותיהם ככפפה ליד :" אנו ניטע בשביל בנינו כשם שאבותינו שמרו על המסורת בשבילנו חיינו הם רגע בנצח של עמנו רגע זה יש לו משמעות משלו ".
 הטביעה בי את חותמה  אמירה של ניצולת  שואה יקירת העיר אשר ציינה באזני כי בטקס זכרון בפולין צעקה בפני כל באי העצרת מכל העולם  : " למה רצחתם את המשפחה שלי? למה? אז יכלתם לעשות כן ,היום אתם לא יכולים היום יש לנו את הצבא החזק בעולם ובמאמר מוסגר לחשה לי איני יודעת אם הוא הצבא החזק ביותר אבל ככה אמרתי ....
יחד עם שרה קורת ושושנה אג'אני יקירת הנגב וזוכת אות הנשיא למתנדב עברנו בכתות ביה"ס - שמענו את רשמי הדור הצעיר המתנדבים העושים במלאכה שנוגעים בחייהם של אחרים מגיל צעיר ומותיר חותם עשייה של טוב וחסד.
הזכרתי להם את אמירתו של דוד בן גוריון :" ואהבת לרעך כמוך בשלוש מילים אלו התמצתה התורה האנושית הנצחית של העם היהודי וכל תורות המוסר שבעולם לא יכלו לומר יותר מאשר נאמר בשלוש מילים אלו . מדינת ישראל תהא ראויה לשמה רק אם חזונה המדיני המשפטי המשקי והחברתי יהא מבוסס על מילים אלו " . שמענו כיצד בני הנוער שאגב 46% מהם מתנדבים בישראל והיעד של משרד החינוך  ושלנו להגיע ל70% מתנדבים ברחבי ישראל בתוך 5 שנים , הושפעו מהתנדבותם מהעבודה עם הקשישים ופעילותם החברתית לא רק הוסיפה טוב וחסד לעיר ב"ש ותושביה אלא אף הותירה חותם בל ימחה בעיצוב אופיים ועתידם של בני הנוער נוער טוב ואיכותי ההולך ומשתבח עם השנים. יו"ר רא"ם ארגוני המתנדבים של ב"ש  הגב אגגני הדגישה באזניהם את החובה שלהם לפעול ואת הזכות שלהם לעשות כן וזכינו לשיחה ערה בקרב התלמידים והמורים על יעדי ההתנדבות על החזון של המועצה הלאומית להתנדבות בישראל ששואפת להכפיל את ההתנדבות בישראל ולהגיע ל50% מתנדבים בארץ בתוך עשור. שיעור המתנדבים עלה מ15% לפני 5 שנים ל27% בשנה החולפת בזכות מאמצים ופעולות רבות שבוצעו. יום המעשים הטובים יוזמת רוח טובה מביא להתנדבות של 850,000 ישראלים ליום אחד . פניה היפות של ישראל מתגלות ונחשפות במיטבן.
. אנו רוצים להכפיל את ההתנדבות הישראלית ולהפוך אותה לדרך חיים של כל אחת ואחד מאיתנו בארץ הזו.
לקראת יום העצמאות הקרב ובא נזכור שאין לנו משימה חשובה יותר מלהיות טובים וערכיים יותר וכי :"  הגיד לך אדם מה טוב ומה ה אלהיך מבקש מעימך כי אם עשות משפט ואהבת חסד והצנע לכת עם ה אלהיך" .
ברוכים תהיו 

 

עבור לתוכן העמוד