מתנדבי עמותת "מלאכי יום הולדת"
הגדל

"לעשות יום הולדת שמח, מרגש ומלא חיוכים"

"יום ההולדת מסמל את שלבי ההתבגרות של הילד. איך משנה לשנה הוא גדל יותר ויותר, ולכן חשוב לי ולכל צוות 'מלאכי יום הולדת' לתת לחוגג או החוגגת הרגשה כל כך טובה ומיוחדת". מתנדבי עמותת "מלאכי יום הולדת" מציגים פעילות חברתית חגיגית ומחשובה

מי לא זוכר את יום ההולדת שלו כשהיה קטן: עוגה, נרות, שירה, משחקים, הפתעות, נשיקות, חברים ומתנות. אבל, מתברר, שבישראל של שנת 2015 יש ילדים שלא זוכים לחגוג את היום המיוחד הזה, בשל מצוקה משפחתית בהם הן נתונים.

 

לפני מספר חודשים העלה מתנ"ס גבעת שמואל פוסט באתר הפייסבוק הקורא לנוער להתנדב במספר מסלולים וביניהם "מלאכי יום הולדת". הפוסט לכד את עיניה

של נועה דויד, נערה בת 14, תושבת גבעת שמואל. "התקשרתי מיד למספר הטלפון של יחידת הנוער העירונית המפעילה פעילות זו בעיר והאחראי על ההתנדבות תיאר לי בקצרה במה מדובר ולאלו ילדים מסייעת ההתנדבות. ההתנדבות מאוד עניינה אותי כי זה מה שאני אוהבת לעשות בחיים: לשמח אחרים. למה? כי אם לי טוב, אני רוצה שגם לאחרים יהיה טוב. לקראת סיום השיחה אמרתי לאחראי שאני מאוד מעוניינת בהתנדבות ומשם החל מסע מרגש ונפלא".

 

נועה היא חלק מקבוצת בני נוער שערכים חברתיים עמוקים מושרשים בהם, ולכמה שעות הם הופכים ל"למלאכי יום הולדת". מה הם עושים? הם עורכים לילדים ממשפחות מצוקה חגיגת יום הולדת שמחה, מרגשת ומלאת חיוכים.

 "פשוט יום הולדת בלתי נשכח". מלאכי יום הולדת בהכנות לחגיגה

 

"יום הולדת זה דבר מיוחד, דבר שונה, משהו שקורה לילד פעם בשנה ולא כל יום במשך השבוע או החודש", אומרת המלאכית הצעירה, נועה דויד. "יום ההולדת מסמל את שלבי ההתבגרות של הילד. איך משנה לשנה הוא גדל יותר ויותר, ולכן חשוב לי ולכל צוות 'מלאכי יום הולדת' לתת לחוגג או החוגגת הרגשה כל כך טובה ומיוחדת. פשוט יום

הולדת בלתי נשכח".

 

מעניין אותם להיות עם כולם, שכולם סביבם שרים ורוקדים ביחד

"כל יום הולדת הוא מיוחד במינו ושונה משאר ימי ההולדת. כל יום הולדת יש לו אופי שונה לפי החוגג. כל יום הולדת שאני מעבירה, אני מקבלת הרגשה נפלאה, הרגשה שהצלחתי לגרום למישהו להיות כל כך שמח ומאושר.

 

אולי אני לא יכולה לקיים עבורו לו יום הולדת במקום מפואר, עם עוד הרבה אנשים, אבל לא חשוב לי איפה ייערך יום ההולדת, אלא איך הילד מרגיש ביום ההולדת. זה כל כך מרגש לראות ילדים, שלהוריהם אין את היכולת לספק להם יום הולדת בטקס גדול, במסיבה ענקית, והם נהנים מאד ממה שאנחנו עורכים עבורם. בסוף, כשהם שמחים ומאושרים, לא מעניין אותם איפה הם חוגגים, אלא מעניין אותם להיות עם כולם, שכולם סביבם שרים ורוקדים ביחד".

 

נועה מספרת, שלחגיגה הראשונה שהיא השתתפה בו, היא הייתה בלחץ ומעט חששה, אבל אחרי "טבילת האש" הראשונה, היא רכשה את המיומנות והיא עושה את זה בהצלחה ובכיף.

 

למרות גילה הצעיר, מיד כששמעה על המיזם של "מלאכי יום הולדת", היא החליטה שהיא רוצה בזה: "באופי שלי אני אוהבת לעזור ולסייע לאחר. אני רואה בזה סוג של שליחות. כשילדים שמח ביום ההולדת, אני מרגישה את השמחה אצלי. אני ממליצה לכל אחד ואחת להתנדב במשהו".

 

"באחד מימי יום ההולדת שערכתי, בסוף ניגש אליי הילד ואמר : 'אני פשוט לא יודע אך להודות לך. שימחת אותי מאוד. נתת לי יום הולדת הכי כיפית שאפשר לבקש', וכשהוא אמר לי את זה, התרגשתי מאד לקבל את המחמאה ולדעת שהילד כל כך מאושר. לא כל יום אפשר לקבל תודה מרגשת כל כך, וזה שווה את הכול".

 "לא כל יום אפשר לקבל תודה מרגשת כל כך, וזה שווה את הכול"

 

האירוע עצמו, מתארת נועה, הוא רק חלה מתהליך תכנון ועבודה רחב. "במשך השנה אנו מקבלים תרומות מכל מיני אנשים שמוכנים לתרום יום הולדת לילד. לאחר התרומה אנו מקבלים שם של ילד שאמורים לחגוג לו, בוחרים צוות שידריך ויפעיל את יום ההולדת, אנחנו עורכים תחקיר על הילד, התחביבים שלו, המשחקים שהוא אוהב ואיך הוא רוצה שיתנהגו אליו במהלך היומולדת. מתוך התחקיר אנחנו מכינים את התכנית המשמחת לו ולחברים".

 

כיום, לאחר שחוותה עריכת ימי הולדת רבים לילדים נזקקים, ממליצה נועה לכל אחד להתנדב: "נכון, בתחילת ההתנדבות, כשהייתי פחות מיומנת, היו לי ימים יותר מאתגרים, אבל מפעם לפעם התמקצעתי, ובעיקר גיליתי שיותר משאני נותנת לילדים, אני מקבלת מהם".

 

למעוניינים להצטרף: לאחר החופש הגדול יחל סבב המתנדבים החדש ובני נוער בכיתה ח' ומעלה הרוצים לקחת בנתינה החברתית, מוזמנים להיכנס לאתר ולהירשם.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4663527,00.html

 באדיבות   ynet

עבור לתוכן העמוד