מתנדבים לערב של כיף לקראת ראש השנה
הגדל

באו לבד, רוצים להישאר

השף רפי כהן בישל, עידן רייכל הופיע - עשרות חיילים בודדים, שהגיעו לישראל מכל רחבי העולם זכו לערב של כיף לקראת ראש השנה במרכז המבקרים של קבוצת "ידיעות אחרונות"

"קשה לי בלי ההורים, אבל מצאתי בצה"ל את המשפחה השנייה שלי ואת הבית השני שלי." סמל ,'ר בת ,22 עלתה ממרוקו כדי לשרת ביחידה מובחרת של צה"ל, והחלטה אחת היא כבר עשתה: היא נשארת בישראל. אתמול היא התארחה יחד עם עשרות חיילים בודדים נוספים בהופעה מיוחדת של עידן רייכל שנערכה במרכז המבקרים של קבוצת "ידיעות אחרונות" בראשון-לציון.

לפני ההופעה ציפתה לחיילים ארוחה של יותר מעשר מנות שבישל השף רפי כהן, הבעלים של מסעדת רפאל בתל-אביב - כי הצבא עדיין צועד על קיבתו. "כשאני נוסע להכין ארוחות במטבחים ובאירועים בעולם, אני יודע מה זו תחושה של להיות לבד, בודד," אמר כהן. "היה לי כיף גדול לבשל לחיילים וכיף גדול לראות אותם נהנים מכמה מאכלים ביתיים שעשיתי. מקווה שהצלחתי להקנות להם תחושה של בית ולו במעט."

הכתב הצבאי של "ידיעות אחרונות," יוסי יהושוע, הרצה לחיילים על מגמות בגיוס לצה"ל. סמל ר' סיפרה שהגיעה לפני שלוש שנים, בלי משפחתה. "במרוקו למדתי ראיית חשבון, אבל בחרתי להפסיק ולהתגייס. אני מאוד גאה ללבוש את המדים. לא קל לי בגלל הגעגועים, אבל אני רוצה להישאר בישראל ומקווה להביא את ההורים. בשבוע הבא אני טסה כדי להיות איתם. התקופה הכי קשה שלי הייתה בצוק איתן, אבל עדיף להיות פה מאשר שם. כי אתה מרגיש חלק."

סמ"ר ג' (21) עלה עם משפחתו לישראל מפרבר ליד פריז ולמד ארבע שנים בפנימייה בירושלים לפני שהתגייס. "היו לי קצת קשיים עם ההורים שחיים בארץ והיה נתק, אבל אני מקווה שיסתדר. אחרי הצבא אני אצא לטיול ואז רוצה להשתלב במחשבים בישראל. לחמתי בצוק איתן, ראיתי חברים שלי נפצעים ונהרגים. הכאב היה גדול מאוד, אבל לא היו קרובים לשבור אותנו."

למעשה לבד, גרה במודיעין. לא הסתדרתי עם ההורים אז בחרתי ככה. עדיף. רוצה להישאר בישראל אחרי שאטוס לראות את העולם. התגייסתי אחרי צוק איתן, והטירונות הייתה חוויה גדולה."

רייכל הופיע לפני החיילים כשהוא מנגן על קלידים ומבצע את להיטיו הגדולים לפי בחירתם. במהלך ההופעה ביקש מהם לרשום את מספר הטלפון האישי שלו. "תרגישו בנוח להתקשר אליי," אמר. "זו נקודה יפה לפני ראש השנה לעצור ולומר להם תודה," הוסיף רייכל, "הם מיטב הנוער היהודי בתפוצות שהופך בן לילה למיטב הנוער הישראלי. הם חיים בחברה שבה בגיל 18 מתחילים לעצב את החיים בקולג' ובכל זאת בוחרים להגיע לפה, לצבא. זה מרשים מאוד וזה קורה גם בזכות חינוך מההורים שהנחילו להם את הערכים שהניעו אותם להגיע לפה. זה לא משנה אם היו באים לקיבוץ או לשירות לאומי, אלא עצם זה שהם באים להתנדב. הבונוס שלי הוא שהחבר'ה האלה מכירים את השירים מהפרויקט. התחלנו להופיע בחו"ל לפני 11 שנה, ואולי חלקם פגשו אותי כבר שם."

לפני פרידה קיבלו החיילים חבילת מתנה מפנקת שכללה לחיילים ערכת גילוח וטיפוח של לייף ולנשים תיק רחצה עם מגוון מוצרי לייף מתנת סופר-פארם, בשמים של טומי הילפיגר ואיפור של מאק מתנת אסתי לאודר קומפניס ויינות, מתנת יקב רמת הגולן 

באדיבות.   YNET    צילום: יובל חן

 http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4698416,00.html

עבור לתוכן העמוד