פרס העמק ע"ש גדעון צימבל הוענק למתנדבי העמק , ולעמק יזרעאל הזוכה ב'אות קהילה מתנדבת' הארצי

פרס העמק ע"ש גדעון צימבל הוענק למתנדבי העמק ,  ולעמק יזרעאל הזוכה ב'אות קהילה מתנדבת' הארצי (הגדל)

ערב של פרסים - פרס העמק ע"ש גדעון צימבל ז"ל הוענק למתנדבי מכללת הוותיקים בערב הוקרה חגיגי שערכה המועצה למתנדבי עמק יזרעאל. המועצה היא הזוכה    ב 'אות הקהילה המתנדבת'  הארצי

מאות ממתנדבי העמק השתתפו בערב שכולו הוקרה והודיה לפועלם במסגרות ההתנדבות השונות ברחבי המועצה. בערב ההוקרה שולב, זו השנה הרביעית, גם טקס הענקת פרס העמק על שם גדעון צימבל ז"ל, אשר הוענק למתנדבי מכללת ותיקי העמק - יונה יוסיפון – מרמת דויד, מייק פורת – גבעת אלה, נאוה אדמון - תמרת, רותי פגי - הסוללים, אורית כנען - תמרת, מיקה אברהמי - מנהלל, ניצה לוין – גבעת אלה, רותי קורן - מיזרע, אביטל בן יהודה – רמת דויד, גונן שהם – גבעת אלה, סימה גלבנדורף – גבעת אלה ו יצחק פארן ז"ל על הקמת והובלת מכללת הוותיקים במשך 13 שנים.

פרס העמק  ע"ש סא"ל גדעון צימבל ז"ל, איש תל עדשים, שכיהן כסגן ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל ונהרג בקרבות הבלימה ברמת הגולן במלחמת יום הכיפורים, מוענק  מידי שנה, משנת 1975, על תרומה ייחודית באחד מתחומי החיים בעמק יזרעאל. במהלך השנים זכו בפרס אישים וארגונים מתחומי חיים שונים, המייצגים מגוון של עשייה, יצירה וּתרומה לרקמת החיים בעמק יזרעאל. השנה החליטו חברי ועדת הפרס : אייל בצר, חנה פרידמן, רחל שחורי, ישראל פרדקין, יוסי עמיר, פליקס דה פז, וארזה גלס להעניק את הפרס למתנדבי המכללה.

בנימוקי ועדת הפרס אותם הקריא יו"ר הועדה, יוסי עמיר מקיבוץ מזרע, נכתב בין היתר: "מפעל זה של מכללת הוותיקים מקיף היום 1,200 לומדים, מפעילות של יום אחד בשבוע, לומדים היום שבוע מלא. מקורסים ספורים בתחילת הדרך, עומדת היום תכנית הלימודים על 40 קורסים. את כל זה חוללה קבוצה קטנה של מתנדבים בהנהגתה של מיקי שוהם זכרונה לברכה. הם מנהלים, קובעים תכניות לימודים, מארגנים הסעות, רושמים, עושים הכל בפשטות הם עשו אוניברסיטה קטנה. על הנחישות, ההתמדה, החזון והמופת שקבוצה זו נותנת לכולנו – ראתה הוועדה את קבוצת המתנדבים המובילה את מכללת הוותיקים ראויה לקבל את פרס העמק."

ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, אייל בצר, שהעניק למתנדבים את הפרס, ברך ואמר:
"המתנדבים, היו הכוח המניע, המסייעים והמובילים מהקמת המכללה ועד היום. במסירות ובהשקעה של שעות רבות, הם מרכיבים תכנית לימודים מגוונת, מקבצים מורים ומרצים  - מן הטובים בארץ; הם קשובים לסטודנטים ומשתדלים למלא את הציפיות (הגבוהות) של הקהל האיכותי שבעמק. יישר כוח לכם וברכות לקבלת פרס העמק!"  
 

מוקירים את מתנדבי העמק ופרס 'אות קהילה מתנדבת' לשנת 2015

חלקו השני של הטקס הוקדש להוקרת מתנדבי העמק במסגרות השונות. השנה, זכתה המועצה האזורית עמק יזרעאל, ב'אות קהילה מתנדבת'  - מקום ראשון ארצי לשנת 2015. בראש הוועדה שבחרה בעמק יזרעאל לזכייה, עמדה שופטת בית המשפט העליון לשעבר, הגב' דליה דורנר ובין חברי הוועדה היו חברי כנסת, ראשי ארגונים חברתיים, אישי ציבור ועוד, אשר בחנו את הפעילות ההתנדבותית המתקיימת במועצה על כל היבטיה. הוועדה התרשמה מהיקף הפעילות ומרמת הסולידריות והערבות ההדדית ובחרו בעמק יזרעאל פה אחד -  מבין עשרות רשויות מועמדות -  כזוכים במקום הראשון. 

במהלך הטקס ציינה ענת ירון, מנהלת מחלקת המתנדבים במועצה כי בעמק יזרעאל פועלים מאות רבות של מתנדבים בארגונים וביישובים, בעמותות, ופרויקטים: סיירות הורים המסיירות בלילות ביישובי המועצה; הכוונת תנועה בצמתים; רכיבה על אופניים עם בעלי מוגבלויות, הפעלת בית התמחוי, סיורי הלילה של המתמיד, יש מתנדבים שמסייעים בסב-יום ובמועדוני הוותיקים ביישובים, ויש שתורמים מזמנם בהנהלות הישובים ובוועדות השונות. אחרים פעילים בארגונים ארציים שיש להם סניף באזור, כמו: אתגרים, ער"ן, פעמונים, ביטוח לאומי, והמתמיד. יש מתנדבים בפרויקטים ייחודיים של המועצה, כמו  מועדון "עלי כותרת", מועדונית הושעיה, הקייטנה לילדים בעלי צרכים מיוחדים, מועדון הניווט, עמותת "הר לעמק", וכמובן - המתנדבים בבתי הספר, בגנים, בארכיון המועצה, בספרייה ועוד רבים וטובים נוספים.

"זוהי גאווה גדולה", אמרה ענת ירון, מנהלת מחלקת המתנדבים שהנחתה את האירוע, "הערב הזה הוא הזדמנות עבורנו כמועצה, להביע את ההערכה הגדולה שלנו – לעשייה ולתרומה שלכם".  

ראש המועצה , אייל בצר ברך את המתנדבים הרבים ואמר: " פרס זה, מבטא הערכה לעשייה מרשימה שלכם, הנוכחים פה, ושל עוד רבים ביישובי המועצה - אנשי העמק המתנדבים בימים ובלילות, במגוון מסגרות ותחומים. מרקם עשיר זה של פעילות מתאפשר הודות לאנשים שלא דורשים תמורה על מעשיהם. ברוחם של החלוצים שהקימו את היישובים בעמק, הם יודעים שפעילותם יוצרת את הקהילות החזקות, ומהווה דוגמא ומופת גם לדורות הבאים."

במהלך האירוע הוקרן סרט שנערך לכבודם של מתנדבי המועצה ואת האירוע חתם מופע מרגש של אריאל הורוביץ ששר משיריו ומשירי אמו – נעמי שמר

עבור לתוכן העמוד