תפילה לשלום עולמי

תפילה לשלום עולמי (הגדל)

 

תפילה לשלום עולמי

כבר 31 שנה שבכל רחבי העולם נערכות ביום האחרון של השנה האזרחית תפילות ומדיטציות למען שלום עולמי. את התפילה נושאים במקביל בני עמים שונים ודתות שונות מרחבי העולם כולו, על מנת לסכם את השנה שחלפה ולייחל לשנה חדשה טובה יותר.

 

מדי שנה ב- 31 בדצמבר, בשעה 12:00 בדיוק, שעון גריניץ', מתכנסים אנשים מכל רחבי העולם - לייצר הצהרה חובקת עולם של שלום, אהבה, סליחה והבנה, תוך מעורבות של מיליוני אנשים בקשר תודעתי סימולטאני כלל עולמי. המטרה: להפוך את הקוטביות של שדה הכוח השלילי שבתודעת המין האנושי ברחבי העולם, ולהשיג מאסה קריטית של תודעה רוחנית, מה שיביא לשלום עולמי.

 

יום הריפוי הבינלאומי נוסד ב-1986 מתוך הרעיון המרכזי שלמחשבות ולאמונות שלנו יש כוח אמתי וממשי לשנות את המציאות, ולכן אם נאחד את התפילותנו השמיים הם הגבול. התקווה היא כי תפילה כנה זו הנערכת במקביל בקרב מיליוני אנשים מכל העולם תהיה בעלת עצמה כזו שתביא לשינוי ולריפוי העולם כולו. כלומר המטרה איננה רק להעביר מסר של ריפוי לעולם כולו אלא גם לגרום אותו, להביא אותו לידי ממשות.

 

חשיבה היא כוח. מחשבות יוצרות מציאות. שינוי מחשבותינו מוביל לשינוי במציאות. לתפילה עם משתתפים רבים, המרכזים את מחשבתם ברעיון אחד, יש כוח גדול.

 

בכל הדתות נתפסת התפילה כדרך אישית של אדם להביע את עצמו: לייחל, לבקש עזרה, להודות או להלל. תפילה קבוצתית למען מטרה משותפת היא דרך פעולה

שמבקשת לצאת מהמקום הקורבני של קבלה והשלמה עם המצב למקום אקטיבי של הכרה ביכולתנו להשפיע ולקחת אחריות על חיינו. הכרה בכוחנו להביל שינויים אקלימיים, סביבתיים, חברתיים ותודעתיים.

גם אנחנו כאן בישראל מציינים את יום הריפוי הבינלאומי, בין היתר מציינת יום זהמכללת רידמן לרפואה משלימה ואינטגרטיבית, אשר אימצה את יום התפילה הבינלאומי ומדי שנה מקיימת טקסים בהשתתפות סטודנטים ומרצים המתפללים יחדיו לקראת השנה האזרחית החדשה.

 

אין ספק שעם השנים גדלה התודעה האישית ועמה חלים גם שינויים משמעותיים בעולמנו, אך לצערנו הדרך עדיין ארוכה ויש לעשות עוד רבות לשינוי ולשיפור איכות חיינו. יש שירימו גבה ויאמרו שתפילה ומדיטציה מתאימים לאנשים רוחניים בלבד. אך כבר הוכח בעבר ואפילו ניתן למצוא דוגמאות רבות לכך במחקרים כי כוחה של התפילה הוא עצום והיא אכן מובילהלשינויים משמעותיים בעולם.

פרסומת

האור שאנחנו מביאים יחדיו אינו יכול להימדד. אין לנו את היכולת לאמוד את הברכה שמועברת לאדמה ולאנושות בתפילות אלו. ולכן האמונה של כל מי שטורחים על מנת לקיים תפילה כזאת היא הקובעת את הצלחת האירוע ומחזקת את המשתתפים בו.כוח המחשבה והאהבה אכן יוצרים עולם שונה, מיטיב ואוהב.

 

מאז 1986 ובכל שנה מאז, אנשים פרטיים וארגונים ברחבי העולם המשיכו לקיים את יום הריפוי העולמי והשתתפו במדיטציה הגלובאלית לשלום לרפא את עצמם, אחד את השני ואת העולם. בימים אלו כשאומות העולם חתמו על הסכם ראשון מסוגו בנושא האקלים, עולה חשיבותה של התפילה המשותפת הזו אפילו עוד יותר.תפילה שמסכמת את השנה החולפת ומאחדת אותנו כולנו למען שנה חדשה טובה יותר, אחראית יותר כלפי עצמנו וכלפי סביבתנו, תפילה לשנה החדשה שתביא עימה ריפוי.

 

הכותבת היא מנהלת מגמת נטורופתיה ומנהלת שלוחת ירושלים של מכללת רידמן, המכללה הבינלאומית לרופאה משלימה ואינטגרטיבית.

באדיבות net

 

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4745343,00.html

עבור לתוכן העמוד