מתנדבי "אתגרים"

6/01/2016
מתנדבי  "אתגרים" (הגדל)

הר גבוה מדי" גם לבעלי מוגבלויות

שבעה בעלי מוגבלות מעמותת "אתגרים" יצאו למסע דרמטי לפסגת הקילימנג'רו ונתקלו בסערות גשם רוח ושלגים ובמשברים אישיים, בדרך לפסגת ההר. לקראת הקרנת הסרט "אין הר גבוה מדי" מחר (ג') בערוץ הראשון, חברת המשלחת אולה מלמד הלוקה בשיתוק מוחין, משתפת

 ההר הקשה לי על החיים, לא היה דבר שהיה תלוי בי לחלוטין, תמיד היה גורם נוסף, לא היה לי כמעט רגע של שקט. חיים ב-180 קמ"ש 8 ימים, רגשות על השרוול, כל דבר נחווה שם בגדול בלי שום אפשרות לברוח לא מאחרים ולא מעצמך.

אז שבועיים אחרי (נכון גם שנתיים אחרי), המסע אל הקלימנג'רו - ההר הגבוה באפריקה - היה בשבילי מסע מסוג אחר ולא בגלל שמדובר בטרק ובנופים של פעם בחיים, מיער הגשם דרך מדבר ישירות אל סופת שלגים וחזרה, אלא בגלל שמדובר במסע פנימי שלי אל חיים שנראים קצת אחרת.

 

התחלתי את המסע אדם חזק, אבל להר יש יכולת מדהימה להפוך אותך לאדם צנוע הרבה יותר, כי הוא הכריח אותי להתפרק ולהיבנות מחדש בתור אדם שונה (אולי יותר טוב, ימים יגידו...).

 

האנשים המדהימים שחוו את זה איתי, הם המשפחה השנייה שלי לכל דבר כי עם כל מה שהלך אצלי בפנים הם שמרו אותי שפויה. אם בלתת חיוך על הבוקר, יד כשצריך או סתם את האופציה להתפרק בלי להגיד מילה, בלעדיהם המסע הזה היה נגמר ביום השלישי.

 

זכיתי בהרבה רגעי צחוק, בהרבה רגעי מערום (כמו של בוקט פרחים) והרבה רגעים שבחיים אי אפשר לשחזר - ריקודי הקטה קטה, הדלקת נרות חנוכה באפריקה, אנשים מערביים נשפכים לאורך הדרך ומחייכים גם כשקשה.

 

ההר לימד אותי לשים לב לדרך ולא רק למטרה כי רק כשאתה הולך "פולה פולה" (לאט לאט) יש לך גם זמן להסתכל לצדדים, ללמוד לקבל עזרה מאנשים ולוותר על האגו - לבקש את מה שנדרש.

 

למדתי לתת לאנשים להיכנס פנימה ולהכיר אותי באמת, לא רק את מה שנוח לי או מה שנראה טוב כי אם אתה לא פתוח אז לא באמת תכיר ותזכה לחברות אמת - וזה מה שקרה פה מתוך כל הקושי צמחה היכרות אמתית וקשרים של פעם בחיים.אז למדתי שקשה זה לא רק בלחם אבל גם את זה אפשר לשרוד, מותר לכעוס לבכות אבל בעיקר לחוות את העולם בכל הטווחים שלו, מהמקום של הקשה צמחתי לאדם שלם יותר ואולי חזק יותר.

עמותת "אתגרים ", הוקמה על ידי גרעין של נכי צה"ל, נכים אזרחיים ואנשי שיקום לפני כ-20 שנים. העמותה, מפעילה חוגי ילדים ונוער בתוכניות שיקומיות חינוכיות, מקיימת טיולי אתגר בטבע ומעודדת ספורט עממי והישגי לחיזוק יכולותיהם של אנשים עם מוגבלות ושילובם בקהילה ובחברה. במשך השנים מאפשרת העמותה לחניכיה, להאמין בכוחם וביכולתם לפרוץ גבולות, להתגבר על מכשולים ומגבלות, לממש ולהוביל את עצמם לחיים מלאי תקווה וסיפוק ובכך לשנות את מציאות חייהם. מפעילויות העמותה נהנים כיום כ-5,000 ילדים וכ-1,000 בוגרים.

 

ב-2.2 תחגוג העמותה 20 שנים להקמתה, באירוע מיוחד וחד פעמי בהשתתפות האמנים: שירי מימון, שלישיית "מה קשור" ופבלו רוזנברג, שיתקיים ב'האנגר' 11, נמל ת"א בשעה 20:00. לרכישת כרטיסים לחצו כאן .

 

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4747885,00.html

 

באדיבות   ynet

עבור לתוכן העמוד