לחבר את עובדי הניקיון באהבה לטכנולוגיה

"העברנו את הפעילות בעיקר כדי לחבר את עובדי הניקיון לטכנולוגיה וגם כדי לתת להם ערך מוסף ללימודי המחשב למי שקצת מכיר. היינו מגיעים בימי שישי לבנק בזמננו החופשי ומעבירים בהתנדבות ואהבה גדולה לחברים שלנו קורס במחשבים", עובדי בנק ישראל מספרים
29/03/2016
לחבר את עובדי הניקיון באהבה לטכנולוגיה

עובדים רבים בבנק ישראל לוקחים חלק בפורום התנדבות והמשקיעים על חשבון זמנם הפנוי, בעזרה למגוון אוכלוסיות. אחת הפעילויות המרגשות שיצאו לפועל היא תכנית בה עובדי הבנק התנדבו להגיע בזמנם הפנוי ללמד את עובדי הניקיון בבנק קורס בהכרת המחשב.

איילון בנימין, יו"ר פורום ההתנדבות סיפר מה עומד מאחורי היוזמה של הבנק: " הפורום פועל כבר 4 שנים ומתנדבים בו מאה עובדים לאורך כל השנה.
"זו אחת מהפעילויות הרבות שאנחנו עושים, העברנו אותה בעיקר כדי לחבר את עובדי הניקיון לטכנולוגיה וגם כדי לתת להם ערך מוסף ללימודי המחשב למי שקצת מכיר. היינו מגיעים בימי שישי לבנק בזמננו החופשי ומעבירים בהתנדבות ואהבה גדולה לחברים שלנו קורס במחשבים".

לאורך השנים, ולאור הרצון הגובר של העובדים לתרום ולהירתם, קמו במסגרת הבנק התארגנויות התנדבותיות ספונטניות. בשנת 2012 הוקם ביוזמת העובדים ובתמיכת הנהלת הבנק פורום ההתנדבות, מתוך רצון של העובדים לתרום לקהילה בצורה מאורגנת, פנים-ארגונית.

מיום ההקמה פורום ההתנדבות מנוהל ומופעל על טהרת עובדי הבנק וזוכה לעידוד ותמיכה ממנהלת חטיבת משאבי אנוש ומינהל ומהנהלת הבנק.

חברי הפורום מובילים תכניות התנדבות, הנמשכות לאורך כל השנה, זאת במקביל לעבודתם השוטפת במגוון תפקידים בחטיבות הבנק. התמיכה באה לידי ביטוי גם במתן במה לנושא ההתנדבות בפעילויות רבות של הבנק, כגון: בכנס הידע לכלל העובדים, בקורס הכרת הבנק לעובדים חדשים, בטור חודשי בעיתון משאבי אנוש, המופץ לכל העובדים, ובהצגתן של פעילויות ההתנדבות על ידי הנהלת הבנק בטקסים רשמיים.


"העובדים מנהלים את הפורום ואני עוזרת כשצריך, מונעת את ההפרעות הקטנות", מספרת פנינה קרן, מנהלת חטיבת משאבי אנוש ומנהל. "הם מנהלים את הפורום בצורה מדהימה ומרגשת. הפרויקט שהתחיל בקטן גדל וגדל ומתפתח, ועם הזמן קרו דברים מדהימים ומרגשים".

השתתפת בעצמך במפגשים של הפורום?
"הצטרפתי לכמה פעילויות שלהם"

מה את יכולה לספר על המפגשים?
"אני יכולה להגיד שחזרתי עם דמעות בעיניים מרוב התרגשות. זה כל כך ממלא אותך לראות שכשאתה יכול לתת למי שצריך עוזר, מקדם, וגורם לאושר לצד השני".

תכניות ההתנדבות מגוונות, נוגעות באוכלוסיות רבות בחברה הישראלית ומספקות לעובדים עושר של אפשרויות בבחירת העשייה והתרומה לחברה, כך שכל עובד יוכל להשתתף בפרויקט כזה או אחר.

אני לא עובד ניקיון, אני חבר שלהם והם חברים שלי
איילין אלמו, עובד משק, שעבר את קורס המחשבים של עובדי בנק ישראל התרגש מאוד מהחוויה.

"אני עובד כבר 8 שנים בבנק ישראל ואני מרגיש שאני בא לעבוד עם חברים, עם המשפחה שלי. היחס אלינו הוא כשווים, אני לא עובד ניקיון, אני חבר שלהם והם חברים שלי ולכן שסיפרו לי על הקורס מאוד התרגשתי"

ידעת לתפעל מחשב לפני שהגעת לקורס?
"אני יודע קצת, אבל הם מאוד עזרו לי ואני עד היום מודה להם. היינו מגיעים בימי שישי לבנק ישראל עם בגדי יום יום ולומדים בכיף ובשמחה איתם. הם השקיעו בנו מזמנם החופשי".

בסיום הקורס השיגו העובדים תרומה של מחשבים לעובדי הניקיון ועובדי הבנק יצאו להתקין את המחשב בביתם של עובדי הניקיון. התגובות המדהימות והמרגשות של עובדי הניקיון חיממו את הלב.

"הכי חשוב הוא שבסיום הקורס הצלחנו והשגנו לכל עובד מחשב אישי לביתו. זו הייתה הפתעה מיוחד במינה בשבילם, וכל מי שלקח חלק בזה התרגש מאוד!" מוסיפה קרן.

"תודה לכל המתנדבים בפורום שהגיעו בשישי ללמד אותנו" מסכם אלמו, "מעבר לזה קיבלנו מחשב אישי לבית אנחנו יודעים שאנחנו עובדים במקום שמקבל אותנו ואוהב אותנו. היום אני משתמש במחשב שקיבלתי ומלמד את ילדיי קצת ממה שלמדתי בקורס".

הכתבה באדיבות ynet

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4770902,00.html

עבור לתוכן העמוד