מלאות בחן

תלמידות שכבת כיתות ט' בבית החינוך אמי"ת רננים ברעננה קיבלו, במסגרת טקס "המתנדב הצעיר ברעננה" תעודות הוקרה על התנדבותם בבית איזי שפירא במסגרת פרויקט חן
16/05/2016
תלמידות רננים מקבלות את התעודה צילום: דוברות

בשבוע שעבר, זכו תלמידות שכבת כיתות ט' בבית החינוך אמי"ת רננים ברעננה באות הוקרה מטעם עיריית רעננה, כחלק מטקס "המתנדב הצעיר ברעננה", על שם שלומי ליכטמן. הזוכות היו 25 תלמידות מהשכבה אשר זכו בתעודות הוקרה על פעילותן במהלך השנה במסגרת פרויקט חן, בו התנדבו בבית איזי שפירא בעיר.

פרויקט חן פועל לקידום מנהיגות התנדבותית בקרב בני הנוער. במסגרת הפרויקט התלמידות משתתפות בשעתיים שבועיות של העצמה ופיתוח כישורים לסיוע לאוכלוסייה בעלת צרכים מיוחדים ועוד שעתיים של התנדבות קבועה בבית איזי שפירא. את כישורי ההעצמה והמנהיגות אותן רוכשות התלמידות במסגרת הפרויקט הן מפגינות בשיעורים ותכניות שהן מעבירות עבור תלמידות בית החינוך.

שרית סילבר תלמידת כיתה ט' שהשתתפה בפרויקט, אמרה כי היא נפעמת מהכבוד שנעשה לה ולחברותיה. "קשה לתאר את תכנית חן בכמה מילים ספורות...זו תוכנית מדהימה שלימדה אותי כל כך הרבה. בזכות התכנית למדתי על מוגבלויות והבנתי שבסופו של דבר בעלי מוגבלויות הם בדיוק כמוני, לכל אחד יש את החולשות והחוזקות שלו.

"יצא לי בהתנדבות להכיר אנשים מדהימים בין אם זה האנשים שאתם אני מתנדבת או המתנדבים האחרים. בסוף כל יום של ההתנדבות יש לי סיפוק כל כך גדול שעשיתי משהו בשביל מישהו , ואני יודעת כמה הוא מעריך את זה".

אסתי פרידמן מנהלת חט"ב אמי"ת רננים נשמעה נרגשת נוכח חלוקת התעודות לתלמידות. "פרויקט חן הוא חלק ממערכת הערכים שבית החינוך מטמיע בבנות אמי"ת. רוח של תרומה לקהילה והתנדבות הינם חלק מסדר היום השוטף של בנותינו ואנו גאות בהן".

עפרה פאר, מנהלת בית החינוך מוסיפה: "אנו בבית החינוך מאמינים בחינוך לנתינה לחברה ולכן שלבנו את פרויקט חן כחלק מתוכנית הלימודים".

הכתבה פורסמה באתר local בתאריך 15/05/2015

עבור לתוכן העמוד