לוחמי חסד: חטיבת המילואים שהקימה מערך התנדבות

מאז הקמתה של חטיבת המילואים 847, לפני 38 שנים, היא השתתפה בכל המלחמות והמבצעים שידעה המדינה, אבל זה לא הספיק לה: סיפורה של החטיבה שהקימה ארגוני חסד
6/06/2016

בין מילואים למילואים לוחמי חטיבת מרכבות הפלדה, המוכרת גם כחטיבת 847, גם מנהלים את חייהם הפרטיים. אבל גם שם הם לא עושים רק לביתם. חטיבת המילואים הגדולה הקימה מערך התנדבות ותרומה, שבמרכזו עומדת עמותת חסד שהוקמה ומופעלת על ידי החברים לנשק.

ערן בורג, ממקימי העמותה, התפנה לכמה רגעים במהלך התרגיל שערכה החטיבה בשבוע שעבר, וסיפר איך הכל התחיל: "החלטנו - הרבה מאוד אנשים טובים - להקים עמותה משלנו עם חבר'ה מהמילואים. אנחנו עושים פעילות של שילוב בין ילדים עם פיגור שכלי לבין ילדים עם הפרעות קשב וריכוז".

לאחר מספר פעמים שהצטרפו לפעילויות עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים – החליטו להקים עמותה משלהם שתעסוק בתחום. בין האוהלים בשטח, ערן יושב ומתאר איך הפעילות שלהם מתארגנת.

"ההלימה הזו בין המילואים לבין העמותה היא כל הזמן קיימת", הוא מסביר, "יוצאת פקודת מצבע מסודרת כמו צבא וכל אחד תורם את מה שהוא יכול. יש הרבה אנשים כאלה, מרמת המח"ט שמעורב בחלק מהדברים".

והמח"ט אלוף משנה ערן שני אכן מעורב. בסמוך למפקדה בתרגיל אנחנו פוגשים אותו, ובין ההכנות הוא מוצא זמן לספר על המפעל: "הם עושים פשוט דברים מדהימים בין בר מצוות בכותל, טיולי ג'יפים, שיעורי מוזיקה.

"אני הולך לשם ומוצא את לוחמי החטיבה ממלחמת שלום הגליל ואת לוחמי החטיבה לפני 20 שנה או 10 שנים. זה לא משנה אם אתה עושה שירות מילואים פעיל או לא אתה כבר חלק מהחבורה".

ערן מסיים כשהוא מתאר את מקור העוצמה של החטיבה שהוא מוביל: "אם תגיד להם הם באים מיד ולובשים את המדים. לא משנה מה כל אחד עושה בחייו הפרטיים הוא שם את התחפושת של המדים ובשנייה חוזר שנה או 20 שנה אחורה והם גם אוהבים את זה".

הכתבה פורסמה לראשונה באתר "גלי צה"ל אונליין" בתאריך 30/05/2016

עבור לתוכן העמוד