מקבלי אות המופת בכנס שדרות 2016

21/10/2016
מקבלי אות המופת בכנס שדרות 2016 (הגדל)
האהבה הגדולה שאנו אוהבים את אומתנו, לא תסמא את עיננו מלראות את כל מומיה, אך גם אחרי הביקורת היותר חופשית נקייה היא מכל מום. כולך יפה רעייתי ומום אין בך

הרב קוק


 סקר הOECD  שפורסם  לאחרונה כולל בתוכו שני נתונים משמעותיים הנראים סותרים. האחד שביעות הרצון של תושבי ישראל היא השישית בעולם, השני ישראל מובילה את שיעורי העוני בקבוצת המדינות הנמדדות עם שיעור של חמישית מתושבי ישראל עניים.  לצד הפלא הגדול  והמשמח מאד של קיום מדינת ישראל כמדינה חופשית וערכית שרב הטוב בה ,  עלינו לחתור בכל עת לשפרה ובעיקר להתמודד עם הבעיה המרכזית שלנו כחברה שיעור העוני בישראל. לא רק התעצמות צבאית ,לא רק שלוש צוללות חדשות אנו צריכים, אלא טרם רכישתם יש לתעדף השקעת המשאבים הנחוצים לצמצום הפערים בין עניים ועשירים ולהקטנת מימדי העוני כמשימה  לאומית ראשונה בחשיבותה בישראל.חזון הנביא ישעיהו: “הלא פרוס לרעב לחמך ועניים תביא בית כי תראה עירום וכיסיתו ומבשרך לא תתעלם” צריך  שיהפוך למדיניות  במדינת ישראל  תשע”ז, המלווה בתקציבים ראויים ולצידה חיזוק והכפלת ההתנדבות הערבות ההדדית  וארגוני המתנדבים במדינת ישראל, שזוכי אות המופת הם מיצגיה הראויים והטובים ביותר.עמותת אביב הפועלת שנים רבות בנחישות ובהתמדה  למיצוי זכויותיהם של ניצולי השואה בישראל, הרבנית עדינה בר שלום הפורשת גשרים וחיבורים בין החברה החרדית בישראל לכלל הציבור וקרן שמש המשלבת יזמות עסקית  עם חזון של ערבות הדדית.
עלינו לחתור ולשאוף להיות חברת המופת  שאנו ראויים להיות, שהיא אור לכולנו ואור לעולם כולו.

ברוכים תהיו.

מקבלי אות המופת בכנס שדרות 2016 
 

 עמותת "אביב" לניצולי השואהפועלת במטרה להבטיח מיצוי זכויותיהם של ניצולי השואה בישראל. 

הרבנית עדינה בר-שלום פועלת ללא לאות להגשים את חזונה פורץ הדרך לטובת החברה החרדית בפרט והחברה הישראלית בכלל.

קרן שמש לעידוד יזמים צעירים תכליתה העצמת אנשים צעירים, תוך סיוע בהקמת עסקים מפרנסים וחיזוק קהילות, לקיום הערבות ההדדית, בה מתהדרת מדינת ישראל.

 

 

 

תודה רבה לד"ר ברוך לוי נשיא המועצה על הבחירה והובלת האות  ולכרמלה בר נוי על ריכוז העבודה ודחיפת האות  שנים כה רבות.


יורם סגי זקס  עו"ד
יו"ר המועצה הלאומית להתנדבות בישראל
0506450943   035608888
עבור לתוכן העמוד