250 מוקדים של התנדבות ועשיית טוב

25/12/2016
כחלק מההיערכות לקראת יום מעשים טובים 2017, התקיים היום בתל-אביב כנס ייחודי בהשתתפות כ-250 נציגים מרשויות מקומיות מדן ועד אילת ומכל המגזרים. בכנס השתתפו גם יוזמת יום המעשים הטובים, אשת העסקים והפילנתרופית שרי אריסון, יו"ר עמותת רוח טובה רפי אלול, יו"ר הקרן המשפחתית ע"ש תד אריסון ג'ייסון אריסון ומנהלת עמותת רוח טובה שרון טל.

זה מדהים לראות לאן הגענו. אני רוצה לומר קודם כל תודה לכל השותפים לדרך", אמרה אריסון. "בנינו תשתית ענקית של עשיית טוב. כל אחד עושה טוב, אבל החיבור יחד – מביא עוצמה. ביחד אנחנו יכולים להעביר את המשקל לחיובי ולטוב וזה מביא המון תקווה. תדמיינו איזה עולם אתם רוצים לראות – אם נחלום ונאמין בזה – זה יקרה".

 

הנציגים מהרשויות המקומיות שיתפו בכנס בסיפוריי עשיית טוב בקהילה ובסיפורי התנדבות ביום מעשים טובים ולאורך כל השנה. מטרת הכנס היא ללמוד מקרוב על היום הייחודי שצפוי להתקיים בישראל ב-28 במארס ולהתכונן ליום מעשים טובים - פרויקט הדגל של עמותת "רוח טובה" הפועלת כל השנה לחיבור בין אנשים המעוניינים להתנדב לבין עמותות וארגונים הזקוקים למתנדבים.

 

הרעיון שעומד מאחורי יום מעשים טובים הוא שגם מעשה קטן יוצר שינוי גדול וכי מעשה טוב יכול להיות כל דבר- החל מחיוך לאדם ברחוב, הזמנה של קרוב משפחה לארוחת צהרים או ביקור בביתו של שכן קשיש.

 

יו"ר עמותת רוח טובה, רפי אלול סיכם: "אני מאמין שאפשר לבנות עולם טוב יותר, עוד לא ראיתי אדם שהצטער על עשיית טוב ועל עזרה לזולת. בשנה הראשונה, לפני כ-11 שנים, השתתפו ביום מעשים טובים 7,000 אנשים והשנה צפויים לקחת בו חלק מיליון וחצי ישראלים. כמדי שנה, ההתגייסות בישראל ובעולם לעשיית מעשה טוב למען הזולת עצומה, ומיליוני בני אדם מעורבים ביום הזה שיצויין בכ-75 מדינות ברחבי העולם".


ביום מעשים טובים כולם שותפים: נשים וגברים, צעירים ומבוגרים, מאמיני כל הדתות- כולם מתלכדים כגוף אחד, למטרה המשותפת של עשיית טוב למען האחר והסביבה. המיזם חצה גבולות והפך לגורם בינלאומי מאחד בזכות הפשטות שבו ובשל היכולת של כל אחד להתחבר אליו ולקחת חלק ביוזמה.


יום המעשים הטובים יתקיים ביום ג׳, 28.3.2017, א' בניסן תשע״ז. 

באדיבות אתר ynet.

עבור לתוכן העמוד