הצוערת התנדבה אצל ניצולת אושוויץ: "לא סיפרנו לה ששיר נרצחה"

11/01/2017

צוערת קורס הקצינים שיר חג'אג' ז"ל, שנרצחה בפיגוע הדריסה בירושלים, התנדבה לפני גיוסה בסיוע לניצולי שואה. בת-אל גלייכר-תמם, רכזת מתנדבים של הקרן לרווחת נפגעי השואה, סיפרה ל-ynet כי חג'אג הייתה "מתנדבת מסורה מאוד שחיפשה תמיד איפה לעזור במקומות הכי קשים", כלשונה.

 

"היא התנדבה במשך כשנה עם ניצולת אושוויץ בודדה והייתה מגיעה מדי שבוע לבקר אותה", סיפרה גלייכר-תמם. "היא ישבה ושוחחה איתה, הפיגה את הבדידות שלה ושימשה לה אוזן קשבת. היא הייתה נוסעת במשך שעה וחצי באוטובוסים רק כדי להגיע אל ביתה של הניצולה".

גלייכר-תמם סיפרה כי כי שוחחה עם חג'אג לפני כחודשיים לאחר שביקשה ממנה להמשיך ולהתנדב למרות השירות הצבאי. "היא רצתה לעזור לניצולים נוספים ושאלה 'למי עוד אפשר לעזור?'. היא אמרה שיש לה סיפוק גדול מאוד וביקשה שלא נשכח אותה אם צריך עזרה נוספת, למרות שהיא כבר משרתת בצה"ל".

 

עטרת וינשטוק, נכדתה של ניצולת השואה מלכה ברמן, לא הכירה את חג'אג' באופן אישי אך לדבריה "סבתא תמיד אהבה את המתנדבות שהגיעו אליה במהלך השנים. להתנדבות של שיר הייתה תרומה גדולה בהפגת הבדידות ובעזרה לסבתא. אנחנו אמנם משפחה תומכת, אבל אדם שמגיע באופן קבוע זו עזרה גדולה".

 

לדבריה, "לסבתא לא הייתה עזרה סיעודית ושיר הלכה איתה למכולת ועזרה בנשיאת המצרכים - זה נתן תחושת ביטחון לסבתא שיש מישהו שעוזר לה באופן קבוע". היא הסבירה כי בני המשפחה בחרו לא לספר למלכה על דבר הפיגוע: "לא רצינו לצער אותה עוד יותר. הידיעה הזו הופכת את הפיגוע למשהו אישי יותר. שיר הייתה בחורה ערכית מאוד ועסוקה בנתינה".  


לדברי גלייכר-תמם, אנשי העמותה בחרו שלא לספר לניצולת השואה שאותה ליוותה חג'אג על מותה של המתנדבת. "היא במצב בריאותי קשה ולא רצינו לדרדר את מצבה", הסבירה.


באדיבות אתר ynet.


לכתבה המלאה: לחצו כאן

עבור לתוכן העמוד