"נתינה לאחר היא מתנה לעצמנו"

"אז קיבלתי החלטה – מסיבה שמחה בבית מוקפת חברים ומשפחה ובמקום מתנות אבקש לתרום למען מטרה משמעותית מאוד עבורי – עמותת רוח נשית, המסייעת לנשים נפגעות אלימות להגיע לעצמאות כלכלית, כדי שיוכלו לצאת ממעגל האלימות ולבנות את חייהן מחדש". פלטפורמה חדשה בשם GIFTAWAY מאפשרת למי שמציינים אירוע ולהציע לאורחים לתרום את הכסף שנועד למתנה, למען מטרה משמעותית שהחוגג מאמין בה. בטור אישי, מישל בשן מספרת על חגיגת יומולדת קצת שונה
17/01/2017 10:40
"נתינה היא אחד המפתחות לעושר", "לתת זה הרבה יותר טוב מלקבל", "נתינה לאחר היא מתנה לעצמנו" אלה רק חלק מהמשפטים שאני שומעת לאורך החיים. השנה, לקראת יום הולדת 40, החלטתי לבדוק "הכצעקתה?", התוצאות לפניכם.

 

"הלחץ התחיל לפני חודשיים בערך. עוד מעט יום הולדת 40. כן, 40, לא פשוט בכלל.

 

צריך לארגן משהו. מיוחד כזה. לא רגיל. אולי מסיבה ענקית? אולי מלדיביים? צניחה חופשית? ומה עם מתנות? מגיע לי משהו יקר כזה, מנצנץ, בכל זאת.. לא כל יום חוגגים מספר עגול, ועוד 40.

 

מהר מאוד הסביבה העלתה גם היא את רף הלחץ עם שאלות – "אז מה את עושה ביומולדת?" "מה, עדיין אין תכניות? את חייבת לעשות משהו, אבל משהו שווה כזה, גדול, שעולה הרבה כסף. הכי מגיע לך!".

 

וכל התקופה הזאת, כל הדיבורים והתכניות האלה הרגישו לי לא נוח. תחושה של חובה כלפי החברה אבל לא משהו שאני רוצה כל כך. הרגשתי שאני בדרך לרצות את כולם אבל נשארת עם תחושה של ריקנות כזו.

 

וטיסה למלדיביים הרי לא תקרה (למי יש כסף לזה?) אז מה כן? עוד ספר, תכשיט, תיק או בושם? מיציתי, יש לי הכל.

 

השנה בא לי לעשות משהו משמעותי.

 

במקום מתנות אבקש לתרום למען מטרה משמעותית מאוד עבורי

אז קיבלתי החלטה – מסיבה שמחה בבית מוקפת חברים ומשפחה ובמקום מתנות אבקש לתרום למען מטרה משמעותית מאוד עבורי – עמותת רוח נשית, המסייעת לנשים נפגעות אלימות להגיע לעצמאות כלכלית, כדי שיוכלו לצאת ממעגל האלימות ולבנות את חייהן מחדש.


"אז מה כן? עוד ספר, תכשיט, תיק או בושם? מיציתי, יש לי הכל".

 

אבל איך עושים זאת? איך מגייסים את כל החברים לתרום את הכסף במקום לתת מתנה?

חבר הציע לי להשתמש בGIFTAWAY – פלטפורמה חברתית המאפשרת לחגוג כל אירוע (יום הולדת, לידה או כל חגיגה אחרת) ולבקש מהאורחים לתרום את הכסף שנועד למתנה, למען מטרה ערכית.

 

באתר GIFTAWAY אפשר לתרום לעמותה או אפילו לטובת פרויקט ספציפי של עמותה שאתם רוצים לעודד ולקדם מטרה הקרובה ללבכם – ילדים בסיכון, ילדים חולי סרטן, ניצולי שואה או כל מטרה אחרת שתבחרו.

 

התהליך היה עבורי פשוט מאוד – נכנסתי לאתר, פתחתי אירוע, בחרתי את העמותה לה ארצה לתרום את מתנותי, והפצתי את ההזמנה לכל החברים.

 

בתחילה חששתי, מה אם החברים והמשפחה לא יאהבו את הרעיון ולא ישתפו פעולה? אך הופתעתי לגלות עד כמה הם שמחו על בחירתי. "כל הכבוד מישל!", "יוזמה ברוכה ומרגשת", "תודה שבחרת בנו לקחת חלק בנתינה" היו רק חלק מהתגובות שקבלתי.

 

היו גם כאלה שפשוט שמחו מאוד שחסכתי להם הרבה זמן ולא מעט כאב ראש בחיפוש אחרי המתנה האידיאלית.

 

יום ההולדת הגיע והיה הכי אינטימי, כיפי ושמח, מלא חברים, משפחה ופרגונים. הוקפתי במלא תשומת לב שזה בדיוק מה שאשה בגיל 40 צריכה – תשומת לב ועוגת שוקולד שלוש שכבות טעימה להחריד.

 

למחרת יום ההולדת קיבלתי את תעודת ההוקרה עבור התרומה, שגרמה לי לחייך ולהבין שעשיתי לגמרי את הדבר הנכון. המתנה הכי שווה לעצמי.


GIFTAWAY מאפשרת לצרכנים, המציינים אירוע - כמו יום הולדת, יום נישואים, לידה, בר-בת מצווה או כל ציון דרך אחר, לארגן את האירוע ולהציע לאורחים לתרום את הכסף שנועד למתנה, למען מטרה משמעותית שהחוגג מאמין בה. המיזם מאפשר לתמוך ולהרחיב את מנגנוני התרומה הקיימים בצורה חכמה ופשוטה, לחוגג מצידו יש אפשרות לבחור את העמותה אליה הוא רוצה לתרום את מתנות האירוע, ולעמותות המשתתפות במיזם יש ממשק ניהול, בו הן רואות בכל רגע נתון, כמה אירועים בחרו לתרום להן, כמה כסף נאסף בכל אירוע וכו'.


באדיבות Ynet


http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4905966,00.html

עבור לתוכן העמוד