יום טוב לכולם - יום המעשים הטובים

19/02/2017 18:00

בשיתוף רוח טובה

 

אנשים פרטיים, ארגונים, תנועות נוער, חיילים, תלמידים, סטודנטים וחברות עסקיות - כולם יוצאים לעשות טוב: עם האוכל בא התיאבון - עשיית מעשה טוב אחד, תגרום לכם להמשיך להתנדב. כך קרה שפרויקט "יום מעשים טובים" מגיע לשנתו ה-11, כאשר השנה צפויים להשתתף לא פחות ממיליון וחצי ישראלים מדן ועד אילת, שיקדישו את יום שלישי, 28 במרס, לעשיית מעשה טוב למען הזולת.

 

למעשה, אחד מכל חמישה ישראלים ייקח חלק באחד מאלפי הפרויקטים הפזורים ברחבי הארץ. וזה רק בישראל הקטנה. היוזמה החיובית, שנולדה בישראל, הצליחה לסחוף אחריה מיליוני בני אדם בלמעלה מ-87 מדינות בעולם. "יום מעשים טובים 2017" יתקיים ברחבי העולם בתאריך אחר, 2 באפריל, מה שיכול לאפשר לכם להשתתף בו בשתי מדינות (או יבשות).


לאורך השנים, התבררה תופעה מעניינת ומשמחת כאחד: אנשים שעברו את החוויה המיוחדת הזו, רוצים לעתים קרובות להמשיך ולהתנדב בפרויקטים השונים. 


כך יצא, שהשנה גם לאחר "יום מעשים טובים", כ-50% מהפרויקטים ההתנדבותיים ימשיכו לפעול. יתרה מכך, קיימת עלייה מתמדת במספר הפונים לעמותת "רוח טובה", שאחראית על הפרויקט, בבקשה למצוא להם מקום התנדבות במהלך השנה. התוצאה היא שהעמותה "מתווכת" ללא הפסקה בין אנשים המעוניינים להתנדב לבין עמותות וארגונים הזקוקים למתנדבים.


הרעיון המרכזי העומד מאחורי "יום מעשים טובים" הוא שכל אדם יכול לעשות מעשה טוב למען הזולת, גדול או קטן, לסייע למישהו אחר, ללמוד בעצמו ולתת דוגמה איך העולם שלנו יכול להיראות בעצם בכל עת. אשת העסקים והפילנתרופית שרי אריסון, מי שיזמה את "יום מעשים טובים", מסבירה: "בנינו תשתית ענקית של עשיית טוב. כל אחד עושה טוב, אבל החיבור של כולם יחד - מביא עוצמה והמון תקווה. המיזם הזה חצה גבולות והפך לגורם בינלאומי מאחד בזכות הפשטות שבו ובגלל היכולת של כל אחת ואחד להתחבר אליו ולקחת חלק ביוזמה".


יום מעשים טובים" מיועד לכל אדם, קבוצה וקהילה: אנשים פרטיים, ארגונים, תנועות נוער, חיילים, תלמידים, סטודנטים וחברות עסקיות יקיימו ביום זה פעילויות מגוונות, על פי כישוריהם ויכולתם: החל מחיוך למישהו או ביקור בביתו של השכן הקשיש ועד להתנדבות בפרויקטים למען החברה והסביבה.

 

עמותות, רשויות מקומיות וארגונים לתועלת הציבור מוזמנים לגבש רעיונות לפעילויות התנדבות ולהיעזר בעמותת "רוח טובה" כדי להוציאן לפועל. יחידים, קבוצות או חברות עסקיות המעוניינים לקחת חלק ביוזמה מוזמנים לבחור מתוך שלל ההצעות הקיימות באתר "יום מעשים טובים".

 

מסקר שערכה "עמותת רוח טובה", שבו השתתפו 513 גברים ונשים בגילאי 18 ומעלה המהווים מדגם מייצג של האוכלוסייה דוברת העברית בישראל, עולה כי 59% מהציבור במדינה מאמין שהחברה הישראלית מאופיינת כחברה שעוזרת לזולת. 77% מהנשאלים הצהירו שהם נוהגים לעשות מעשים טובים מדי פעם. 41% מהנשאלים ציינו כי קיימת דחיפות לסייע לקשישים, 33% חושבים כי יש לעזור לנוער בסיכון. יותר מסורתיים, דתיים וחרדים מצהירים שהם עושים מעשים טובים באופן קבוע לעומת חילוניים – 36% מול 18%. גם תושבי ירושלים והסביבה מצהירים על מעשים טובים באופן קבוע הרבה יותר מאשר התל־אביבים: 38% מול 22%. 


רפי אלול, יו"ר עמותת "רוח טובה", מוסיף: "לפני 11 שנים השתתפו ביום מעשים טובים 7,000 אנשים. השנה צפויים לקחת בו חלק מיליון וחצי ישראלים. נשים וגברים, צעירים ומבוגרים, מאמיני כל הדתות - כולם מתלכדים כגוף אחד למטרה משותפת של עשיית טוב. בשנה שעברה לקחו חלק בפרויקט 99% מהרשויות בישראל, כולל בחברה הערבית, וזה אומר הכל".

 

רוצים להשתתף? חפשו "יום מעשים טובים" בגוגל או בפייסבוק, או כנסו אל

www.good-deeds-day.org.il

 

באדיבות האתר ynet.

לכתבה: לחצו כאן. 

עבור לתוכן העמוד