להכניס צבע לחיים: סטודנטים תורמים ביצירתיות

22/03/2017 08:00

את ההשארה ל"שבוע המרחקה" במכללת שנקר, קיבלו יוזמה, דרך אמנים כמו הנרי מטיס וגוזף אלברטס, שהוכיחו בעבר כיצד צבע, גורם לאדם להרגיש חיובי ושמח יותר. ב"שבוע המרקחה" של מכללת שנקר בשיתוף רוח טובה, חברו הסטודנטים, למיזם מרגש של אומנות, צבע ונתינה, במרכז לבריאות הנפש אברבנאל.


"שבוע המרקחה", התקיים השנה בסימן חברה וקהילה, מתוך שאיפה ורצון, להציע פתרונות לבעיות בוערות בחברה הישראלית. במסגרת הפעילות, נערכו כ-20 סדנאות רב-תחומיות מרתקות, בשיתוף 650 סטודנטים משנה ג', אשר יצרו שילובים חוצי-דיסציפלינות, שמטרתם הייתה להפיק רעיונות ומיזמים מקוריים במגוון תחומים.


בין הסדנאות השונות שהתקיימו, בלטה בנוף סדנת "צבע בפרדס אחורי". הסדנה, נערכה בשיתוף המרכז לבריאות הנפש אברבנאל ורוח טובה. הנושא שנבחר להוביל את הסדנה, הוא שימוש ונגיעה בצבע על היבטיו השונים. הרעיון שעמד מאחורי הסדנה, היה לבחון כיצד עיצוב בצבע, יכול לשמש ככלי בידי החברה לשינוי חיובי. את הסדנה, הנחו איילת יונטף, מעצבת טקסטיל ומרצה במחלקה לאופנה, יונתן גולד, צייר המלמד במחלקה לאמנות רב-תחומית ושירלי עידן, מרצה במחלקת הנדסה ופיזיקה. 


כהכנה לקראת המפגש במרכז לבריאות הנפש אברבנאל, ערכו הסטודנטים סיור מקדים עם מנהל המרכז, פרופסור יובל מלמד. בנוסף, לקחו הסטודנטים חלק בהרצאה של ד״ר מנינה שוורץ, סגנית מנהל המרכז לבריאות הנפש, אברבנאל. שוורץ, סקרה בפני הסטודנטים, אודות בית החולים ודרכי ההתנהלות בו. בהמשך, עברו הסטודנטים הרצאות על צבע ואופטיקה, והתנסו בעבודה מעשית על פטרנים וכתמי צבע. בתום הסיור, התכנסו הסטודנטים והמנחים, בכדי להבין אילו תוצרים יתרמו לשדרוג המראה החיצוני של המקום.


לאחר סיעור מוחות, הוחלט כי כחלק מסדנת "צבע בפרדס האחורי", הסטודנטים והמטופלים, יצרו סדרת תמונות בטכניקות של ציור מופשט. כשהמטרה, להגיע למסה של כ-50 ציורים מופשטים, שיחד יהווה שדה מרהיב של צבעים, צורות ופטרנים. תוצר נוסף, שהוכן כחלק משיתוף הפעולה בין המטופלים והסטודנטים, הוא שטיח גדול צבעוני ומרהיב, גדוש בצבע וצורות מופשטות, שמושך אליו את העין.


אחרי ארבעה ימים אינטנסיביים, כשבסדנה השתתפו כ-50 מטופלים וכ-20 סטודנטים, ששימשו כעוזרים ומנחים ההתרגשות עוד הייתה בשיאה. המטופלים, חשו כי נפלה בחלקם הזמנות להפוך לרגע, ליוצרים ואמנים, שמבצעים יצירות אישיות מקוריות. הידיעה, שבהמשך היצירות יאירו את המרכז, וישרו אופטימיות לשוהים ומבקרים, חיממה למטופלים ולסטודנטים את הלב. 

 

ב-28 במרס יתקיים יום מעשים טובים, המהווה יום שיא לפעילות שנתית למען הקהילה והסביבה. למעלה ממיליון וחצי ישראלים, צפויים להשתתף בפרויקט שיתקיים השנה ב-87 מדינות. הרעיון מאחורי היוזמה, הוא כי כל אדם יכול לעשות מעשה טוב למען הזולת, מעשה טוב גדול או קטן, שיכול לסייע לאחר - החל בחיוך למישהו, ביקור בביתו של שכן קשיש ועד להתנדבות בפרויקטים למען החברה והסביבה.באדיבות אתר ynet.

לכתבה המלאה: לחצו כאן. 

עבור לתוכן העמוד