מאות בני נוער לקשישים: "תודה שבניתם לנו מדינה"

7/05/2017 18:00

מסגרת פרויקט מיוחד - "עצמאות עם משמעות" מאות בני נוער ומתנדבים מחלקים פרחים ומכתבי תודה לאזרחים ותיקים – מייסדות ומייסדי הארץ באמצעותם הם מודים להם על הקמת המדינה.

 

הפרויקט בהובלת עמותת סח"י – סיירת חסד ייחודית - מתקיים זו השנה השלישית, בשיתוף המשרד לשוויון חברתי, פורום קול הדורות, קבוצת ידיעות אחרונות, שלטי רפיד ואשל - ג'וינט. הפרחים יחולקו בדרום הארץ ובמרכזה וכן בכ-20 בתי אבות ומרכזי קשישים בירושלים. בעמותה מסבירים שמטרת הפרויקט הוא ליצוק ערכים חברתיים ליום העצמאות, בהם אחדות לאומית, ערבות הדדית ונתינה ואיחוד השסעים בחרה הישראלית.


תכנית סח"י הוקמה כחלק מפעילות עמותת נכ"ח - נתינה כדרך חיים, לפני כשבע שנים על ידי עודד וייס ואברהם חיון, במטרה לעודד בני נוער מהפריפריה החברתית לנתינה. פעילות העמותה נמשכת לאורך כל השנה, וכוללת גם חלוקת חבילות מזון לנזקקים, וביום העצמאות מבקרים הצעירים בבתי אבות ומרכזי קשישים לצורך הבעת הוקרה.

 

בתכנית עצמה פעילים יותר מ-700 בני נוער ב-11 רשויות מקומיות, ברחבי הארץ. "תארו לכם את עצמכם יושבים בגיל מבוגר, לא משנה

מי אתם או מאיפה באתם, ומספר נערים ונערות מגיעים אליכם עם משפט אחד בפיהם: 'תודה שהגעתם עד כאן, תודה שבניתם לנו את המדינה'", אומר יוחאי בוחבוט, רכז בעמותה שהצטרף אליה, לאחר שירות צבאי של שמונה שנים, במהלכן שימש כקצין מ"פ בהנדסה הקרבית.


מנכ"ל סח"י אברהם חיון מוסיף: "חשבנו כיצד ניתן להגביר אחדות בעם ישראל ולהזכיר לעצמנו שאנחנו עם אחד לא רק בסלוגנים אלא גם על ידי נתינה - כי מבחינתנו הנתינה היא כלי ליצירת אחדות אמיתית.

 

החלטנו לשים את מירב הפוקוס על חלוקת פרחים לקשישים על ידי בני הנוער המופלאים של תוכנית הדגל שלנו סח"י, משום שעם שזוכר את עברו ומקימי מדינתו עתידו בטוח פה, בנוסף, ראינו שלקשישים זה משמעותי ומרגש לקבל את התודה הפשוטה וההקשבה הזו וגם לנוער שלנו זה משמעותי. הבנו שזה קשר בין דורי חשוב ומשמעותו היא רחבה מאוד והנתינה הפשוטה הזו היא עולם ומלואו". 


"ביום העצמאות חשוב לנו לפנות לדור הוותיקים והמייסדים מכל חלקי הארץ ולומר להם תודה". מסכמת מירית הררי, יו"ר הוועד המנהל של עמותה. "אנחנו חושבים שלא רק גיבורי המחתרות ומייבשי הביצות הקימו את הארץ אלא כל אחד ואחת שהחליטו להתיישב בה ולהקים את ביתו ואת משפחתו.

 

האזרחים הוותיקים לא נקראים להדליק משואה, אבל הם שילמו את המחיר והפכו את הארץ הזו למה שהיא כיום, בדברים הקטנים, בהקמת יישוב, סלילת כביש, הוראה ובכלל כל בוני המדינה, מהמרכז ומהפריפריה. יום העצמאות הוא הזדמנות מצוינת להודות להם ולהזכיר לבני הנוער ובעצם לכולנו שאנחנו כאן בזכותם".


באדיבות אתר ynet.


לכתבה המלאה: לחצו כאן. 

עבור לתוכן העמוד