בשם האח: מייצרים בית חם לחיילים בודדים

19/11/2017
בשם האח: מייצרים בית חם לחיילים בודדים

לפני כעשרים שנה, בשעות הבוקר המוקדמות התדפק קצין העיר על דלת ביתנו בירושלים ובישר לנו את הבשורה המרה מכל על נפילתו של אחי, רתם שרביט, במהלך מארב בו השתתף עם חבריו לצוות בדרום לבנון.

 

רתם ז"ל החל את השירות הצבאי שלו בקורס טייס ולאחר כחצי שנה עבר לשרת ביחידה המובחרת של הנח"ל - פלס"ר נח"ל. בינואר 1997 בדרכם למארב חודר בלבנון, הצוות איתו צעד עלה על מטען, ורתם נהרג יחד עם שני חבריו לצוות.

 

אחי רתם היה אדם מאוד חברותי, מלא חוש הומור, אוהב את החיים, אחד שמסתדר עם כולם, רגיש כלפי החלשים בחברה ואחד שאוהב לתרום לאלה הזקוקים לכך. בנוסף, הוא היה בעל חוש עסקי מפותח ובעל חושים מחודדים כך שידע להסתדר פחות או יותר בכל תחום אפשרי


רתם שהיה ילד הסנדוויץ' במשפחה, הותיר אחריו זוג הורים, טליה ודוד, ושתי אחיות, קרן אחותי הגדולה שהייתה אז בת 23, ואני שהייתי בת 17. מאז נפילתו עשינו רבות כדי להנציח את זכרו. כחלק מפעולות ההנצחה, הקמנו את "העמותה להנצחת רותם שרביט ז"ל", הקמנו את "מצפה רתם" בשכונת גילה שבירושלים, הפקנו ימי ספורט ומרוצים לזכרו (בהתאם לענפי הספורט השונים אליהם רתם התחבר), והענקנו מלגות לימודים לתלמידים מיעוטי יכולת.

 

במלאות 20 שנים לנפלו ניסינו לחשוב על דרך להנציחו כך שהדבר יכלול גם תרומה לקהילה בדרך שהייתה מדברת גם אליו.

 

במסגרת Socialeyes - המיזם החברתי שהקמתי, אנו פועלים בין השאר בשיפוץ מוסדות של אוכלוסיות מוחלשות, כך גילנו  שבקיבוץ ברקאי (הסמוך לפרדס חנה) ישנו בית לחיילים בודדים קרביים הזקוק למייקאובר כללי. ניגשנו לראות את המקום ומיד הבנו שזה הדבר לו חיכינו, החלטנו להרים את הכפפה ולהירתם בכל הכוחות כדי להעניק בית חם, מחבק ואוהב לחיילים המקסימים מכל העולם שעזבו את ביתם ומשפחותיהם ובאו לתרום לצה"ל, לארץ, לנו.

 

מאז אותו רגע, אנו פונים לכל מכרינו בארץ ובחו"ל ומנסים לרתום את כולם לתמיכה בפרויקט כדי שנוכל לספק את התוצאה הכי טובה עבורם.


כזה היה רתם, צעיר, חייכן, מאושר, הולך עד הסוף, עומד באתגרים שהציב לעצמו, חדור מוטיבציה, מגשר על פערים – "חבר של כולם" ואוהב האדם. וזו האווירה שאנו רוצים להכניס אל הבית הזה, אווירה שמחה, של אחדות ואחוות לוחמים, אהבת הארץ, אהבת האדם באשר הוא וקבלת האחר.

 

כיום, השתמשנו בכל כספיי העמותה וגייסנו כבר כ-80,000 שקלים לפרויקט אך כדי להגיע לתוצאה מקסימלית אנו זקוקים לגייס סכום כסף נוסף ולכן הקמנו מיזם GIVEBACK - כדי לרכוש עבור החיילים דיירי הבית רהיטים, אביזרים, תאורה ומוצרי יסוד. היעד שהצבנו הוא 55,000 שקלים שבאמצעותם אנו מתכוונים לספק בית חם ונעים לחיילים הבודדים


מכרינו וחברינו נרתמו אף הם, מי במתן תשורות, תרומות של מוצרים, כגון: אולימפיה פרקטים ודומוס פרקטים שתרמו 200 מטר פרקטים, תנור וטלוויזיה בתרומה מטטרון ירושלים, ועוד נפלאים ורבים, מי במתן תרומה כספית ומי בהתנדבות בפועל במהלך ימי השיפוץ שעתידים להתקיים בקרוב.

 

כוונתנו היא לבצע את הפרויקט ברוחו של רתם שבוודאי היה גאה ושמח בבחירתנו. נשמח לכל תרומה שתוכלו לתת לטובת פרויקט חשוב זה ולטובת החיילים הנפלאים הללו. בואו יחד נחזיר להם אהבה, למען רתם, למענם ולמען כולנו - כחברה.

 

הצטרפו אלינו ויחד נוכל לחולל שינוי מהותי עבור החיילים הבודדים. רק בזכות גיוס מוצלח הפרויקט יוכל לצאת לפועל, לחצו כאן לתרומה לפרויקט לפרטים נוספים התקשרו לקרן בטלפון: 050-8559733, או לשני בטלפון:052-3794707.


באדיבות YNET

עבור לתוכן העמוד