כבוד: מאיר ובר מעפולה – זוכי פרס החינוך לנוער מתנדב

28/12/2017
כבוד: מאיר ובר מעפולה – זוכי פרס החינוך לנוער מתנדב

מאיר נועם אלימלך מקריית החינוך אמי"ת יהודה ובר אמסלם מבית הספר אלון בן גוריון מעפולה זכו בפרס שר החינוך לנוער מתנדב על שם אלעד ריבן ז"ל. ריבן נספה במהלך השריפה הגדולה בכרמל בשנת 2010, שעה שניסה להציל אנשים. "אנחנו מעודדים את בני הנוער בעיר למעורבות חברתית ולתרום לקהילה. אני מברך את הזוכים על ההצטיינות המחוזית", אמר חנן בן דוד, מנהל מחלקת נוער.
ריבן, בן 16 במותו, היווה מופת של התנדבות. הוא קיפח את חייו במהלך השריפה הגדולה בכרמל שגבתה את חייהם של 44 בני אדם. על שמו הוקם הפרס על שם נוער מתנדב, המהווה ביטוי לרצון לעודד את בני הנוער להתנדבות והוא מוענק לתלמידים מצטיינים בפעילות ערכית וחברתית.
מאיר נועם אלימלך, תלמיד כיתה י"ב בקרית החינוך אמי"ת יהודה, פעיל במועצת התלמידים הבית ספרית ומוביל יוזמות של חונכות בתכנית "אח בוגר" לתלמידים הצעירים. בנוסף, הוא מדריך מוערך בתנועת הנוער הדתית בני עקיבא בעפולה לחניכיו בכיתה ח', ואף תיפקד כמנכ"ל במיזם יוניסטרים להעצמת בני נוער בפריפריה ביזמות עסקית.

בר אמסלם, תלמיד כיתה י"ב בבית ספר אלון אורט בן גוריון, מתנדב זה ארבע שנים במועצת התלמידים הבית ספרית ואף תיפקד שנתיים כסגן יו"ר המועצה. לפני כחודש נבחר ליו"ר מועצת הנוער העירונית. אמסלם מדריך זה שלוש שנים בתנועת הנוער העובד והלומד וחונך את המדריכים הצעירים בתנועה. בתפקידים אלה בר מוביל את בני הנוער לפעילויות חברתיות וערכיות וליוזמות בית ספריות ועירוניות.
עופרית וינברגר, מנהלת האגף: "אני גאה בבני הנוער שלנו, שגם בשנה זו שמים את עפולה על המפה. יישר כוח למחלקת הנוער על הליווי, לצוותי ההוראה ולהורים בבית. נמשיך להעשיר את תחום המעורבות החברתית בעיר לנוער ולצעירים".

תמונה וכתבה באדיבות עמנקיוז

עבור לתוכן העמוד