מחויבים להצלת חיים באילת

9/01/2018
מחויבים להצלת חיים באילת
צוותי מגן דוד אדום באילת זוכים בימים אלו לחיזוק משמעותי. במסגרת המיזם המשותף למד"א ולמשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל שבמסגרתו מכשיר מד"א מאות חובשי רפואת חירום ונהגי אמבולנס ברחבי הארץ במטרה להקטין ולשפר את זמני הגעת צוותי רפואת החירום של הארגון אל החולים והפצועים, הסתיים באילת קורס חובשים רפואת חירום ונהגי אמבולנס. 20 החובשים החדשים אשר מתגוררים בעיר הדרומית ומצטרפים לשורות הארגון קיבלו בטקס הסיום תיקי עזרה ראשונה עם ציוד החייאה מתקדם שישמש אותם ככונני תגובה מיידית של מד"א אשר יוזנקו באמצעות אפליקציית מד"א 24 שעות ביממה ויתנו מענה ראשוני במקרה חירום רפואיים וזאת בנוסף לפעילותם באמבולנסים ובניידות לטיפול נמרץ של מד"א בעיר. את הקורס שיזם וליווה מתנדב מד"א מהעיר אילת איציק חזן הדריכו הפאראמדיקים מושיק אורן ואבירן אשכנזי והחובש הבכיר אלי מצנר.

חניך הקורס ישראל ג'יאן, בן 28, מנהל האגף לתרבות תורנית באילת, אשר היה מעורב יחד עם משפחתו בתאונת דרכים ונפצע באורח קשה מאוד, מספר: "מי שדאג לייצב את מצבי בשטח היו כונני מד"א והחובשים שהגיעו ראשונים לזירה. כבר מתהליך השיקום עלתה בי המחשבה שגם אני רוצה לסייע בהצלת חיים דווקא בגלל שחוויתי זאת על בשרי והבנתי את חשיבותן של הדקות הראשונות". 

שלומי דדון, חניך נוסף, הנדסאי חשמל ואלקטרוניקה במקצועו: "הגעתי לקורס בזכות בני שמתנדב במד"א. מיד לאחר המפגש הראשון גיליתי כי החומר הנלמד מועבר בצורה מקצועית ומעניינת. השתתפתי בקורס ברצון ובאהבה וסיימתי אותו בהצלחה. אני ממליץ בחום לכל אחד ואחת לקחת חלק בפעילות החשובה והקריטית אותה מבצע מד"א עבור כלל הציבור בישראל."

אבי בן זיקרי, בן 31, משגיח כשרות בבית מלון בעיר אילת, אשר נכח בתקרית טביעה של חברו וניסה להצילו לפני מספר שנים, מספר: "אנשי מד"א הגיעו למקום ותוך דקות ספורות החזירו לו את הנשימה. החלטתי שאני חייב ללמוד מה לעשות במצבים כאלה. לפני כשנתיים נולדה לי בת עם חור בלב, והחלטתי שאני חייב להרחיב את הידע שלי ולעשות קורס מקיף. אם כבר יש לי את הידע והכלים לעזור, אין כמו לעשות זאת באופן קבוע על בסיס התנדבות בארגון ששם למטרה להגיע לכל ארוע במהירות ולהציל חיים."

מנהל מרחב נגב במד"א איציק אלפסי: "במסגרת המלחמה שלנו לקיצור זמני התגובה כונני מד"א החדשים יהוו כוח משמעותי שללא ספק יציל חיים. אנחנו עושים הכל על מנת לקצר את זמני התגובה ומעבים את מערך הכוננים בעיר אילת כך שיוכלו להגיע לכל מקום בפרק זמן הקצר ביותר. אני מודה לכם על המאמץ היום יומי להצלת חיים. תבורכו."

השר לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל ח"כ הרב אריה דרעי: "המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל פועל בכל תחומי איכות החיים במרחבי הפריפריה, הגאוגרפית והחברתית. ריחוק היישובים בנגב ובגליל לצד היותם של המרחבים הללו מיעדי התיירות העיקריים בארץ מחייב אותנו להציע מענה מהיר ומקצועי בוודאי בתחום רפואת החירום. יישר כוח לתושבים הרבים שנרתמים להתנדב לפעילות חיונית זו".

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "מד"א מציב בראש סדר העדיפויות שיפור מתמיד וצמצום של זמני המענה לקריאות החירום שמתקבלות במוקד החירום 101 של הארגון. עיבוי מערך כונני התגובה המיידית בישובי הפריפריה המרוחקים והצבת אמבולנסים בישובים אלו הם חלק בלתי נפרד מהפעילות הזו. אני מודה לשר הרב אריה דרעי על שיתוף הפעולה והתמיכה במיזם. אני מאחל הצלחה למי שבחר לקחת חלק בפעילות הברוכה להצלת חיים וגאה לקבל אותם בברכה למשפחת מד"א"

כתבה באדיבות LOCAL העיר שלי
תמונה באדיבות יהודה בן יתח
http://www.local.co.il/eilat/150138/Article/
עבור לתוכן העמוד