יום התנדבות מיוחד באשדוד לזכרו של אוהד שמש ז"ל, אשר נפל במבצע "צוק איתן"

11/01/2018
יום התנדבות מיוחד באשדוד לזכרו של אוהד שמש ז"ל, אשר נפל במבצע "צוק איתן" (הגדל)

Follow Me on Pinterest

 

ביום חמישי שעבר (ה-4.1.18) התקיים באשדוד "יום בעקבות השמש" – יום התנדבות לזכרו של אוהד שמש ז"ל אשר נפל במבצע צוק איתן.

למעלה מ1,000 מתנדבים יצאו לציון יום הולדתו ה-31 של אוהד שמש ז"ל לפעילות במגוון מוקדים ברחבי העיר אשדוד בה גדל ופעל אוהד. משפחתו וחבריו של אוהד, אשר נפל במבצע צוק איתן, בחרו להנציח אותו בדרך שאפיינה אותו ביותר – עזרה לאחר.

"יום בעקבות השמש" היא יוזמה של עמותת שמש, שהוקמה לזכרו של אוהד, בשיתוף משפחתו של אוהד, חבריו ובסיוע של בית ספר מקיף ד' בו למד אוהד ועיריית אשדוד. במסגרת יום ההתנדבות התקיימו פעילויות בעשרות מוקדים אשר כללו שיפוץ בתי קשישים, צביעה ותיקון מגורים של ניצולי שואה, סיוע לבעלי צרכים מיוחדים שיקום גינות במרכזים קהילתיים ואף הקמת מגרש כדורגל סינטטי לרווחת ילדי העיר.

בפעילות ההתנדבותיות לקחו חלק בני נוער, חיילי צה"ל, אנשי כוחות הביטחון ומתנדבים רבים מכל רחבי הארץ, ובהם כוכבי הסדרות תאג"ד, פול מון וכיפת ברזל.

יום ההתנדבות נחתם במופיע של הזמר והיוצר חנן בן ארי.

זו היא השנה השלישית בה מתקיים "יום בעקבות השמש" שכבר הפך למסורת אשר גדלה משנה לשנה.

אוהד, אשר היה בוגר של ארגון LEAD – המסלול לפיתוח מנהיגות, פעל מגיל צעיר לקידום החברה. עוד בהיותו תלמיד תיכון באשדוד הקים את מועדונית 'בית חם' אשר סיפקה פעילות חברתית, עזרה לימודית וארוחה חמה לתלמידים ממשפחות מוחלשות. במקביל לכך, הוא פתח בעיר סניף של פרויקט "צהל"ה", ושם דאג לשילוב אנשים בעלי מוגבלויות שכליות מארגון אקי"ם בקהילה. לקראת גיוסו לפלס"ר גבעתי בנובמבר 2005, פעל לעידוד גיוס לצה"ל אצל בני נוער ישראלים יוצאי אתיופיה. בזכות פעילותו החברתית העשירה זכה שמש באות רמון למצוינות ולמנהיגות.

לאחר שחררו משירות סדיר עבר שמש הכשרה כליצן רפואי, וכאשר הכה בהאיטי רעש האדמה שהוביל לאסון הומניטרי, הצטרף שמש למשלחת של ארגון Israeli Flying Aid והגיע לאזור האסון שם הקים בית יתומות ודאג לצרכיהן וביטחונן של הילדות מוכות הגורל.

כבר בתחילת לימודיו באוניברסיטת בן גוריון התגייס לשירות הביטחון הכללי שם הצטיין ואף אמור היה לזכות באות הצטיינות על עבודתו הבלתי נלאית ימים ספורים לאחר מותו. בהלווייתו ספד לו ראש השב"כ, יורם כהן, ושיתף בנימוקים למתן אות מצטיין ראש השב"כ לאוהד: "אוהד שמש ז"ל מקבל את אות מצוינות ראש השב"כ על עבודתו הבלתי נלאית, אישיותו וערכיו שהקפיד להנחיל בקרב כל מי שעבד עמו. אוהד שמש מהווה דוגמא ומופת לעובדים ולמנהלים בהזדהותו עם הארגון ובהתנהלותו ברוח ערכי השרות. הוא המנוע המרכזי בהצלחת יחידתו בתחום שעליו הופקד."

אוהד סיים תואר שני בביטחון ודיפלומטיה באוניברסיטת תל אביב.

לאחר 5 שנות חברות עם הדר נישאו הדר ואוהד  5 חודשים לפני שנהרג.

לאחר מותו הותר לפרסום כי תרומתו של שמש, שפעל בשירות המילואים כחוקר שבויים ביחידה 504, לאיסוף המודיעין במהלך מבצע "צוק איתן" הייתה בולטת וניכרת, תרמה להצלת חייהם של חיילים ואזרחים רבים ושאפילו במותו נמצא בידיו פרט מודיעיני חשוב שהוכתם בדמו.

 באדיבות אתר "חדשות אשדוד"

תמונה- באדיבות משפחת שמש

עבור לתוכן העמוד