"אנו לבושים במדים ומרגישים ככל החיילים"

1/02/2018
"אנו לבושים במדים ומרגישים ככל החיילים"
בטקס מרגש שהתקיים לאחרונה בבסיס חיל האוויר בשדה דב, חמישה צעירים על רצף האוטיזם לבשו את סרבלי חיל האויר ושולבו במחלקות השונות כשווים בין שווים, במסגרת תוכנית "גדולים במדים" ובאימוצה של חברת "אפקון החזקות".

איתי לדרר, צעיר על רצף האוטיזם שמשרת כבר שנה בבסיס סיפר על השירות: "אנחנו מרגישים משמעותיים בתרומה שלנו לצבא. כבר בכניסה לבסיס אנו מתקבלים בחום על ידי החיילים והמפקדים שמנחים אותנו מה לעשות באותו יום. אנו לבושים במדים ומרגישים ככל החיילים. מסגרת ההתנדבות נותנת לנו את ההרגשה שאנחנו בוגרים אחראים ומסוגלים".


האלוף במיל' גבי אופיר, שהקים את "גדולים במדים" מסביר: "מדובר בתוכנית לאומית שנמצאת כיום ב-23 בסיסי צה"ל, אך עתידה להתפשט לעשרות בסיסים נוספים בשנים הקרובות. המפקדים פותחים בפנינו את הדלתות, ומדווחים על עלייה משמעותית במוטיבציה בקרב חיילי הבסיס ה'רגילים'. מדובר ב-WIN-WIN ברור לכל המעורבים בדבר".


בטקס השתתפו מנהלי חברת אפקון מקבוצת שלמה, הבעלים עתליה שמלצר, הבת עופרה שמלצר-רייף ובעלה יו"ר אפקון ישראל רייף שאמר לחיילים: "אנחנו בקבוצת שלמה רוצים לראות אתכם בהמשך משתלבים אצלנו בעבודה בחברה, הצלחתכם היא הצלחתנו, אנו נעשה כל מה שביכולתנו בשביל החיילים הנהדרים הללו".

 

הרב מנדי בלינצקי, יו"ר עמותת 'יד לילד המיוחד' סיכם: "העמותה גאה להוביל את תוכנית 'גדולים במדים', יחד עם JNF ארה"ב, המשלבת 350 צעירים עם צרכים מיוחדים בצה"ל, ודרך זה בחברה הישראלית ובתעסוקה. מדובר במהפיכה חברתית שמוכיחה לכולם כי הם שווים ויכולים לתרום וליצור כמו כל אדם אחר".

תמונה וכתבה באדיבות YNET
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5072239,00.html

עבור לתוכן העמוד