"זה סיפוק גדול לדעת שאני עוזרת לאנשים במצוקה"

8/03/2018
"זה סיפוק גדול לדעת שאני עוזרת לאנשים במצוקה"
אתי סהלו בת ה־17 שואפת להצטיין בכל תחום שהיא נוגעת בו. זה נכון לגבי לימודיה במגמת אדריכלות ופיזיקה, וגם כאשר היא מתנדבת במד"א. את המטרה הבאה היא כבר סימנה: להיות רופאה.
"התנדבות היא משהו שכל אדם צריך לאמץ לעצמו", קובעת סהלו, תלמידת כיתה י"ב בבית הספר אמי"ת י' באשדוד. "התחלתי להתנדב במד"א כי אני רוצה לעסוק ברפואה. יש לי סיפוק גדול לדעת שאני עוזרת לאנשים ברגעי מצוקה, כשאני יודעת שהם סומכים עלי. בנוסף יש את הקטע של האדרנלין בשטח - אני מגיעה לזירה והכל בוער בתוכי".
לאחר שעברה בעבר קורס לבני נוער הצטרפה אתי לאמבולנסים, וכיום היא בעצמה מדריכת בני נוער ואחראית לקורס ט' - קורס הומניטרי שעוברים תלמידים באשדוד. 
"אני אחראית למדריכים, אני מרגישה שנותנים לי אחריות מאוד גדולה. סומכים עלי וזה כיף, כי ככה אני חושבת שמתקדמים בחיים. אני מתנדבת במרכז לילך באשדוד כבר שנה שנייה, זה מרכז לצעירים עם מוגבלויות ואנחנו עושים פעילויות בחגים, הפעלות מוזיקה ופעולות יומיומיות כמו לצאת איתם לקניות בסופר כדי שירגישו עצמאיים".
ואיך מצליחים לשלב בין הכל? "אני משתדלת שזה לא יתנגש עם מבחנים. גם ההורים וגם בית הספר מאוד תומכים. אני משאירה מקום לבילויים, בעיקר בסופי השבוע. אני לא אוהבת מועדונים, מעדיפה לבלות עם חברות שלי, עם אחותי ועם המשפחה".
לרגל יום האישה הבינלאומי, נבחרה אתי לשמש בבית הנשיא כשרת הבריאות במסגרת צילום של "תמונת ממשלה" שהורכבה מנערות מובילות בתחומים שונים, כשכל נערה "מחזיקה" בתיק הקרוב לליבה ולעיסוקיה. "קיבלתי טלפון מבית הנשיא", מספרת אתי, "והודיעו לי שהמליצו עלי מבית הספר שאני לומדת בו. שמחתי כל כך, אבל גם הביך אותי כל הפרגון מסביב".
אתי נולדה באשדוד, הוריה עלו מאתיופיה, שם נולדו גם שלושה מאחיה הגדולים (שני אחים נוספים נולדו בארץ והיא בת הזקונים). "ההורים שלי לא אנשים מלומדים, לא היתה להם אפשרות ללמוד ולעשות תואר אקדמי, אבל הם כן משרישים בי ובאחיי את חשיבות הלימודים, הם מכוונים אותנו הכי גבוה שאפשר. הערכים האלו טבועים בכולנו - יש לי אחות שמסיימת תואר בקרימינולוגיה ואח שמסיים תואר בהנדסת מכונות".
בשל פטור שקיבלה משירות צבאי, אתי נמצאת בימים אלו בעיצומם של מיונים לשירות לאומי כפרמדיקית במד"א. "מאז ומתמיד רציתי להיות רופאה, עוד כשהייתי צופה בתוכניות טלוויזיה וגם בגלל ההיסטוריה הרפואית שיש לי", היא מספרת, "זכיתי לראות כמה בתי חולים מקרוב".
על כך שלימודי הרפואה בעתיד ידרשו ממנה לא מעט הקרבה היא אומרת: "זה לא מרתיע אותי כי זו המטרה שלי בחיים, אם אני רוצה משהו אני לא מוותרת ועושה אותו על הצד הטוב ביותר. אין סיבה שאני לא אצליח כי יש בי המון מוטיבציה". 
באדיבות ישראל היום
http://www.israelhayom.co.il/article/540815

עבור לתוכן העמוד