התנדב לצה"ל אחרי שרגלו נקטעה: "אין שום תחליף לתרומה למדינה"

20/04/2018
התנדב לצה"ל אחרי שרגלו נקטעה: "אין שום תחליף לתרומה למדינה" (הגדל)
בחופש הגדול שבין כיתה ה' ל־ו' עוצב אופיו של רב"ט סער עמיקם (22) מחדש - הוא עבר תאונה קשה בתל אביב ורגלו הימנית נקטעה כשהיה עדיין בהכרה מלאה. לאחר תקופת שיקום אינטנסיבית של שנה באשפוז יומי בתל השומר, שבמהלכה למד ללכת מחדש בעזרת רגל תותבת, שב סער ללימודי בית הספר והשלים לימודים במגמת אלקטרוניקה ומחשבים. 
סער סיים את התיכון, השלים דיפלומה של הנדסאי בשנתיים נוספות (י"ג־י"ד) במכללת מוסינזון בהוד השרון, ואף שיכול היה להימנע משירות בצה"ל החליט להתגייס חרף מוגבלותו. "מרגע שנפצעתי היה חשוב לי לשוב לשגרה, וקודם כל לא לעבור לבית ספר אחר", הוא מספר, "האמנתי, ואני עדיין מאמין, שלמרות שקרה מה שקרה יש מסלול שצריך לעבור בו ולהמשיך הלאה". לדבריו, "עצם העובדה שאני לוקח חלק בצבא היא זכות גדולה עבורי". וזה לא הכל: דמותו של סער מככבת גם בספרה של הסופרת זוהר אביב "על רגל אחת" (מסדרת ספרי "יד הפלא"), שבו מצוינים הדברים שנשא בטקס בסוף כיתה ו' שבו תיאר את מצבו בפרוטרוט מול קהל הילדים.
בצבא משרת סער בתפקיד מודיעיני באוגדת יו"ש, ועל התפקיד הייחודי שהוא ממלא הוא מספר כי "כשאני רואה שהדברים שאני עושה מתממשים בשטח, אני מבין את החשיבות הרבה שלהם ואומר לעצמי בגאווה שנטלתי בזה חלק". החלק שאותו הוא נוטל לא נעלם גם מעיני ראשי המדינה ובכירי מערכת הביטחון, והוחלט להעניק לו ביום העצמאות את תעודת מצטיין הנשיא. כך זכה סער להיות אחד מ־120 מהחיילים שנבחרו למצטיינים, וזכה לקבל את האות הנכסף במעמד נשיא המדינה ריבלין, ראש הממשלה נתניהו, שר הביטחון ליברמן והרמטכ"ל איזנקוט. כשהוא נשאל על בחירתו למצטיין נשיא, סער מתרגש. "זה סיפוק עצום בשבילי", הוא אומר, "כששמעתי על הבחירה התרגשתי מאוד ומייד טלפנתי לאמא שלי, שהתרגשה עוד יותר. גדלתי בבית שמהותו היא ערכים ותרומה בצורה הטובה ביותר למדינה, יש לי שני אחים תאומים הגדולים ממני בשלוש שנים שאחד מהם שירת בצנחנים ואחד באיסוף קרבי, וחשוב לי לומר למתנדבים לצה"ל שגם אם הם עושים שירות שהם פחות מסופקים ממנו - חשוב לעשותו משום שזו חוויה שאסור לוותר עליה. מדי יום אתה רוכש חברים, תורם למדינה ותורם גם לעצמך - ואין לזה תחליף".
http://www.israelhayom.co.il/article/550213
עבור לתוכן העמוד