המיזם Gifted מחבר בין הכישרון של המתנדבים למי שצריך אותו

28/10/2018
המיזם Gifted מחבר בין הכישרון של המתנדבים למי שצריך אותו (הגדל)

המיזם Gifted מחבר בין הכישרון של המתנדבים למי שצריך אותו. זהו אתר אינטרנטי בו מתנדבים מציעים לתרום מהכישרון שלהם, ועמותות, ארגונים ועיריות מוצאים מתנדבים מוכשרים בתחומם. למשל, אדם שיודע ללמד טוב מתמטיקה, יכול להציע ללמד מתמטיקה בשעות, בימים ובאזור שנוח לו.

כתובת האתר https://www.begifted.org  ניתן לגלול למטה בדף הראשי כדי להבין איך זה עובד ומאוד מומלץ  ללחוץ על 'חיפושGift ' בדף הראשי למעלה (או לחלופין להיכנס ללינק  https://www.begifted.org/gifts) כדי לראות את המתנדבים שכבר זמינים באתר ומחכים לבקשות התנדבות.

חשוב לזכור שבכל יום מצטרפים מתנדבים חדשים לאתר. לכן כדאי לבדוק כל כמה ימים אם יש מתנדבים חדשים רלוונטיים. בנוסף, כל יום מצטרפות עמותות, ארגונים או עיריות. לכן אם אתם מתנדבים עם פרופיל התנדבות באתר ועדיין לא קיבלתם פנייה, יכול להיות שמחר יצטרף הארגון שצריך עזרה בדיוק במה שאתם רוצים לתת.

המהות היא שהתועלת החברתית תגדל אם, לדוגמא, אדם שהוא עו"ד בעל יכולת כתיבה יוצאת דופן - יתנדב בתחום הכתיבה והתוכן מאשר שיתנדב במשהו אחר.

 

איך הכל התחיל?

את המיזם והאתר הקימו ענת ארד ושרית ארז, לאחר שענת התקשתה למצוא התנדבות שתמצא את הכישורים הספציפיים שלה. כשהיא סוף סוף מצאה כזו התנדבות היא גילתה, להפתעתה, שיש הרבה מתנדבים שמעוניינים בהתנדבות כזו.

האירוע הזה גרם לענת ושרית להבין שבעידן המודרני, אנשים רוצים לממש את הכישורים שלהם לא רק בעבודה אלא גם בעולם ההתנדבות.

 

שתי היזמיות, ענת ושרית עבדו במשך יותר מ-15 שנים בתעשיית ההייטק בתפקידים של CTO, ניהול פיתוח תוכנה וניהול מוצר, כמו כן הן מאמנות אישיות שעוזרות לאנשים לממש את עצמם ואת היכולות שלהם.

מהרקע הזה, היה נראה להן מאוד טבעי להשתמש בטכנולוגיה וברשת כדי לגרום לאנשים לממש את עצמם בהתנדבות, לתרום לחברה, ולמי שצריך את זה".

 

ענת: "רציתי לאפשר לאנשים להתנדב בכישרון שלהם, במה שהם אוהבים, בקלות ובפשטות. אנשים מאוד רוצים לתת את מה שהם אוהבים לתת, בזמן שנוח להם. עד היום, הליך חיפוש ההתנדבות המתאימה, המדויקת, לעיתים היה מתיש מידי ולכן היה חסם כניסה להתנדבות."

 

שרית: "המתנדבים פשוט נרגשים ושמחים להתנדב במה שהם הכי אוהבים לעשות, במה שהם מומחים או מוכשרים. מצד שני, העמותות והארגונים מופתעים לקבל בהתנדבות עזרה שהם לא חלמו עליה ממתנדבים נלהבים. החיבור הזה של ה-Win-win  שמגשים למתנדבים ולמקבלים חלום, הוא אושר גדול שאין לתאר אותו."

 

האמת, שהופתענו מההירתמות יוצאת הדופן של המתנדבים, מהמהירות והטבעיות שבה הם יצרו פרופיל התנדבות בדיוק כמו שחלמנו. התנדבויות בתחומים מגוונים: הרצאות, הופעות, שיעורים ופעילויות בכל התחומים, שירותים שונים, וכמובן עזרה לילדים, נוער, קשישים, נזקקים, חולים ובעלי מוגבלויות.

ההיענות הזו הוכיחה, שאנשים מחפשים לתת משהו איכותי, שמממש את היכולות שלהם.

 

הרעיון הוא לייצר זירה אינטרנטית שבה מתנדבים מגדירים בצורה מהירה: מה, איפה ומתי הם רוצים להתנדב.  ומחפשי המתנדבים יכולים למצוא שם אוצר בלום של כישרונות בהתנדבות ולשלוח בקשות. שיטה חדשנית זו לאיתור מתנדבים, יכולה להגדיל באופן משמעותי את היקף ההתנדבות בישראל.

עם הזמן המתנדבים הפעילים יקבלו תודות על ההתנדבות שלהם בדף הפרופיל והפרופיל החברתי הזה יהיה מקור לגאווה לא פחות מאשר הפרופילים שלהם ברשתות לינקד-אין ופייסבוק. מחפשי המתנדבים, מעסיקים וחברים יוכלו לראות את הפרופיל והתודות ולהתרשם.

עבור לתוכן העמוד