חייל, ספר הופעתך: עשרות מעצבי שיער התנדבו לספר חיילים בדרום

23/12/2018
חייל, ספר הופעתך: עשרות מעצבי שיער התנדבו לספר חיילים בדרום (הגדל)

יוזמה מסמרת שיער מחממת את לבם של החיילים הלוחמים בעזה: עשרות ספרים מכל קצוות הארץ החליטו לארוז את המספריים, הג'ל ומכונות התספורת - ונסעו לאזור עוטף עזה כדי לספר למעלה מאלף חיילים שנמצאים בשטח כבר שלושה שבועות.

לאחר תיאום עם הגורמים המתאימים בצה"ל, הגיעו ספרים רבים לגזרה - והחלו במלאכת הגזירה. "ראיתי שעסקים רבים ברחבי הארץ נרתמים למען החיילים, והחלטתי שגם אני רוצה לתרום. פרסמתי פוסט בפייסבוק בו קראתי לספרים להצטרף אליי לדרום כדי לספר את החיילים - וההיענות הייתה מדהימה", סיפר אבי סמילה, מעצב שיער מאשדוד.

"תוך כמה ימים קיבלתי טלפונים מעשרות ספרים, והיום החלטנו להוציא את היוזמה לדרך. עכשיו אנחנו כבר בדרך לעוטף עזה, וקרוב ל-1,500 חיילים מחמש פלוגות כבר מחכים שנבוא לספר אותם", סיפר סמילה בשיחה עם חדשות 2 Online. "הדרך לא קלה, ברור שאנחנו מפחדים כי הגזרה עוד בוערת, אבל נעשה הכל לשמח את מי שמגן עלינו".

"ברגע זה אני מספר עוד חייל, זה אולי הלקוח ה-50 שלי היום", תיאר בהתרגשות הספר אהוד אלבז, שהגיע כל הדרך מחיפה לאחד הקיבוצים במועצה האזורית אשכול, שסופגת מאות רקטות מתחילת המערכה. "600 חיילים של גולני כבר מחכים בתור לתספורת ומי שכבר הסתפר אמר שהוא נהנה מכל רגע". ליוזמות של סמילה ואלבז נענו עשרות ספרים מכל רחבי הארץ: מאזור חיפה והשרון, דרך גוש דן והספרים באזור הדרום המופגז.

את הספרים, שעוסקים שעות על גבי שעות בחום הקופח במלאכת הקיצוצים, לא מעניינים קיצוצים ברווחים כתוצאה מהפסד ימי עבודה - כל מה שהם רוצים הוא לשמח את הלוחמים. "החיילים כאן חיכו לשני דברים: לסיגריות ולתספורת. אנחנו נהנים לתת מעצמנו בשבילם", סיפר מעצב שיער מאשדוד.

ואיך מעדיפים החיילים להסתפר? ובכן, נראה שבהתאם לכללים הנוקשים בצה"ל - האופציות לא מאוד מגוונות: "נספר כמו שצריך לספר, נראה שהחמאס לא ממש אוהב ג'ל".

באדיבות:מאקו

צילום:dreamstime

https://www.mako.co.il/news-israel/local/Article-8e0facd5d2c7741004.htm

 

עבור לתוכן העמוד