היכן נתנדב השבוע?

30/06/2019
היכן נתנדב השבוע? (הגדל)
עמותת רוח טובה מחברת בין אנשים המבקשים להתנדב לבין עמותות וארגונים הזקוקים למתנדבים. רוח טובה מחזיקה במאגר ההתנדבויות הגדול במדינה, המציע יותר מ-6,000 הזדמנויות להתנדב ומייצרת לאורך כל השנה אלפי חיבורים בין מתנדבים מכל הארץ ומחו"ל לבין גופים הזקוקים להם.

התנדבות בכל הארץ:

מי? עמותת "שיעור אחר" משתפת אזרחים מהמגזר העסקי והציבורי, בהוראת קורס העשרה חווייתי בבתי ספר המשרתים אוכלוסיות מעוטות הזדמנויות.

איפה? ארצי

מה מחפשים?

  • עורכי דין, כלכלנים, רופאים, מהנדסים, אנשי תקשורת וכדומה, להעברת שיעורי העשרה בבתי ספר. ההתנדבות כוללת העברת מערכי שיעורים מקצועיים בנושאים שונים בהתאם לתחום העיסוק ובליווי העמותה. המתנדב/ים משמש/ים מודל לחיקוי עבור תלמידים (ה'-י"ב) מאוכלוסיות מוחלשות הלומדים להכיר את עולם התעסוקה, והמקצועות השונים.

 

מתי? במהלך שנת הלימודים לשעה-שעתיים אקדמאיות, בשעות הלימודים (8:00-15:00), בהתחייבות לתריסר מפגשים, בתיאום מראש עם רכז ההתנדבות.

 

  • מתנדבים, עובדים מהמגזר העסקי והציבורי, בעלי רקע מעשי שישולבו בבתי ספר כתומכי הוראה במהלך שנת הלימודים ויסייעו למורים בכיתה לקדם תלמידים בשיעורי מתמטיקה/ פיזיקה/ כימיה/ אנגלית/שפה. 

מתי? בשעות הלימודים (8:00-15:00) לשעתיים שבועיות בשנת לימודים. בבתי ספר ברחבי הארץ בפריסה ארצית. ישנה הכשרה וליווי בת שמונה מפגשים במהלך ההתנדבות של רכז ההתנדבות.

למי לפנות? לעמותה במייל: info@shiuracher.org

 

התנדבות באזור הצפון:

מי?  "קהילה תומכת חיים עצמאיים לנכים" - תוכנית בחסותה של עמותת שילה ובסיוע משרד הרווחה. התוכנית מספקת שירות לאנשים עם מוגבלויות בני 18 ומעלה, כדי שיוכלו לקיים אורח חיים עצמאי ככל שניתן כחלק מהקהילה.

איפה? חיפה

מה מחפשים?

  • מתנדבים בני 20+ לליווי אנשים בעלי מוגבלויות לפעילויות חברתיות של העמותה. ההתנדבות כוללת: ליווי אדם עם מוגבלות (פיזית בדרך כלל) מביתו אל מקום הפעילות ובעת הפעילות. המתנדב מסייע בהנגשת הפעילות דרך תיאור הסיטואציה (למשל תיאור המתרחש בהצגה לאדם עיוור) או סיוע לאורך הפעילות (למשל עזרה לאדם בכיסא גלגלים במוזיאון). בדרך זו המתנדב מסייע לאדם בעל המוגבלות לשמור על אורך חיים עצמאי והשתתפות בפעילויות חברתיות מטעם העמותה, כאשר לרוב המתנדב משתלב בפעילויות העמותה.

מתי? בימי שלישי בין השעות 16:00-19:00, לכל שעות הפעילות, אחת לשבועיים.

  •  מתנדבים בני 20+ להעברת הרצאה או הפעלה לאנשים עם מוגבלות. ההתנדבות כוללת: העברת הרצאה או הפעלה בנושאים כגון תזונה, אורח חיים בריא, אקטואליה, הסטוריה, מוזיקה, שירה בציבור וכו'. 

מתי? ביום ג' בין השעות 16:00-19:00, פעם בשבועיים.

למי לפנות? לדפי במייל: dafi@shilo.co.il

 

מי? בית האבות "בן יהודה", פועל עבור קשישים סיעודיים ותשושי נפש.

איפה? קרית אתא

מה מחפשים? מתנדבים בני 18+ לחונכות אישית עבור הקשישים. ההתנדבות כוללת הגעה לבית האבות, ישיבה פרטנית עם אחד הקשישים ויצירת קשר אישי דרך שיחה, משחק ותחומי עניין משותפים, במטרה להפיג את בדידותו ולארח לו לחברה.

מתי? בימים א'-ה', בין השעות: 9:00-12:00, 16:30-18:00 לשעתיים שבועיות. בהתחייבות לשלושה חודשים, גם בקיץ.

למי לפנות? לאלעזר במייל: elazar.keterata@gmail.com

 

התנדבויות באזור השרון:

מי? עמותת רקפת פועלת כדי להוביל שינוי חברתי עבור נוער מופנם וביישן, הסובל מחרדה חברתית, בעולם מוחצן וקולני.

איפה? כפר סבא

מה מחפשים? מתנדבים מקצועיים להעברת פעילויות במהלך מחנה הקיץ שמפעילה העמותה לבני הנוער באוגוסט. ההתנדבות כוללת: העברת פעילות במגוון תחומים כגון: צילום, אומנות, תיאטרון, ספורט, מיינדפולנס ועוד.

מתי? בין התאריכים 4-8 לאוגוסט 2019 בין השעות 9:00-17:00.

למי לפנות? לדבי במייל: debbie@rakefet-group.org.il

 

מי? מרכז רב שירותים לעיוור מקיים תחת קורת גג אחת מערך כוללני של שירותי שיקום רגשיים, תמיכתיים, שיקומיים וחברתיים עבור עיוורים וכבדי ראיה.

איפה? נתניה

מה מחפשים? מתנדבים בני 18+ להעברת הפעלה / הרצאה / סדנא לעיוורים. ההתנדבות כוללת הגעה למרכז והעברת הרצאה או הפעלה בתחומים שונים, כגון: אקטואליה, שיעור אנגלית, חידון, מוזיקה, אמנות, מניקור ועוד.

מתי? בימים א'-ה', בין 17:00-20:30, לשעה. גם בקיץ.

למי לפנות? לסילביה במייל: sylvia_pn@walla.com

 

התנדבויות באזור המרכז:

מי? היחידה לשירותי התנדבות בעיריית גבעתיים עוסקת באיתור, גיוס, הכשרה ושיבוץ מתנדבים למשימות התנדבות מגוונות במסגרות ושירותים קהילתיים.

איפה? גבעתיים

מה מחפשים? מתנדבים בני 18+ לביצוע ביקורי בית וליווי אישי לקשישים באזורים שונים בעיר גבעתיים. ההתנדבות כוללת: הגעה לבית הקשיש באופן קבוע, יצירת קשר אישי עם הקשיש, מתן אוזן קשבת, יציאה לקפה, קריאת עיתון, משחק במשחקי קופסא ולהעביר את הזמן בנעימים ולעתים סיוע במחשבים / סמארטפונים או סיוע בקריאת מכתבים.

מתי? בימי א'-ה', בין השעות 08:00-20:00, לשעה וחצי שבועיות. בהתחייבות לחצי שנה.

למי לפנות? לאיילת במייל: ayelet.yer@givatayim.muni.il

 

מי? "קהילה תומכת" לקשישים, המופעלת על ידי חברת תיגבור בכל הארץ, מאפשרת לקשישים לחיות חיים עצמאיים בביתם בביטחון ותוך כדי מתן סיוע ועזרה (שירותי אב קהילה, לחצן מצוקה ושירותים רפואיים ומגוון פעילויות חברתיות).

איפה? תל אביב

מה מחפשים? מתנדבים בני 18+ לצורך כניסה למאגר מתנדבים שתנהל הרכזת ובכל פעם שהיא תצטרך מתנדבים לצורך: תיקונים קלים או ניקיון או שיפוץ קל בדירות היא תפיץ את זה במאגר ומתנדב שיכול ידבר איתה. ההתנדבות כוללת: תיקונים כלים: ברזים דולפים, החלפת מנורה, סיוד וצביעה, תליית דברים על קירות, קידוח או ניקיון של הדירה.

מתי? בימים ושעות גמישים בהתאם להודעה ולמקרה של הרכזת. כניסה למאגר מתנדבים.

למי לפנות? לחגית במייל: kt.tlvz@gmail.com

 

התנדבויות באזור ירושלים:

מי? המחלקה לזקן באגף הרווחה במנהל לשירותי קהילה מקיימת מערך שירותים מגוונים ומתואמים לאוכלוסיית הקשישים בעיר.

איפה? ירושלים

מה מחפשים? לפרויקט "בודד אבל לא לבד", דרושים מתנדבים בני 18+ לחונכות אישית לניצולי שואה. ההתנדבות כוללת הפגת הבדידות ויצירת קשר אישי, טיול קצר, ישיבה בבית קפה, סיוע בסידורים, שיחה משותפת והעלאת חיוך על פני הניצולים. ישנו יתרון למתנדבים דוברי שפות שונות, כמו: רוסית, אנגלית, צרפתית, ספרדית, גרמנית, פולנית ויידיש.

מתי? אחת לשבוע או יותר בימים ראשון עד שבת, 9:00-19:00, בתיאום מראש מול רכזת ההתנדבות והניצול/ה. בהתחייבות לפרויקט שנה.

למי לפנות? לבת אל במייל: glbatel@jerusalem.muni.il

 

מי? "בית עלם" - הוסטל פתוח למתבגרים בקהילה.

איפה? ירושלים


מה מחפשים?

  • מתנדבים בני 24+ להעברת שיעורים לקבוצות בתחומים לימודיים: הגעה להוסטל והעברת שיער קבוע לקבוצות קטנות במתמטיקה, אנגלית, עברית, ידיעת הארץ, מורשת וכו'.

מתי? בימים א'-ה' בין השעות 09:30-14:00, לשעה או שעתיים שבועיות. בהתחייבות לשנה. גם בקיץ.

  • מתנדבים בני 24+  להעברת הפעלה או סדנא בהוסטל בתחומים כמו: מוזיקה, אמנות, נגרות, יצירה ועוד. 

מתי? בימים א'-ה', בין השעות 17:00-20:00, גם בקיץ.

למי לפנות? לטלי במייל: talipolke@gmail.com

 

התנדבויות באזור הדרום:

מי? עמותת "יחדיו" פועלת להרחבה וקידום השירותים החברתיים הקיימים באזור הדרום.

איפה? בתי נזקקים בערים: באר שבע, דימונה, נתיבות ואופקים.

מה מחפשים? מתנדבים בני 21+ לסיוע בשיפוץ, תחזוקה ותיקונים כלליים בבתים של משפחות מאוכלוסיות מוחלשות.

מתי? אחת לשבוע בימים א'-ו' בימים ושעות גמישים בתיאום מול רכזת ההתנדבות. התחייבות לשלושה חודשים.

למי לפנות? למיכל במייל: miralp@yachdav.org.il

 

מי? קרן "ילדנו מרכזי תקוותנו" מאמינה שכל ילד בישראל זכאי לממש את הפוטנציאל הטמון בו מבלי לוותר על זהותו.

איפה? אשדוד

מה מחפשים? מתנדבים בני 16+ לחונכות לימודית לילדים ונוער מאוכלוסיות מוחלשות בכיתות א'- י"ב. שיסייעו לילד בשיעורי הבית, בחומר הנלמד ובהכנה למבחנים.

מתי? בין הימים א'-ה' בין השעות 16:30-20:30. ביולי אוגוסט בין הימים א'-ה', בין  10:00-12:00, מלבד יום ג' בין השעות 16:30-20:30. לשעתיים שבועיות. בהתחייבות לחצי שנה.

למי לפנות? לגבריאל במייל: gabi0544867022@gmail.com

 

  • רוצים למצוא התנדבות בהתאמה אישית? לחצו כאן וצוות רוח טובה ימצא את הפעילות המתאימה עבורכם.
  • עמותה או יוזמה פרטית הפועלת לטובת הכלל וזקוקה לסיוע של מתנדבים באופן חד פעמי, המעוניינות לפרסם את צרכיכן במדור, פנו לאורי קנטרוביץ' המרכזת את "התנדבות השבוע", במייל: telaviv@ruachtova.org.il  .

 כתבה באדיבות: ynet

צילום: dreamstime

עבור לתוכן העמוד