זו לא מחויבות אלא שליחות: תכירו את עמותת "שישי שמח"

16/07/2019
זו לא מחויבות אלא שליחות: תכירו את עמותת "שישי שמח" (הגדל)
אשפוז בבית חולים הוא חוויה לא נעימה, בלשון המעטה, בעיקר אם מדובר באשפוז ארוך. התחושה שאנחנו, כמאושפזים, נמצאים לבד במקום שאנחנו לא מכירים, עם אנשים שאנחנו לא מכירים, עלולה להיות קשה. נכון, המשפחה והחברים באים לבקר, אבל לא כולם יכולים לבלות איתנו באריכות, ויש כאלה גם שאין להם משפחות והם לבדם.

בשל הסיבות הללו, וגם מתוך תחושת שליחות אישית, החליט אלדד עמרם, לפני כעשור, להתנדב בימי שישי בבתי חולים על מנת לשמח את המאושפזים שם. מאז, היוזמה שלו התרחבה לפעילות בכל רחבי הארץ, והיום הוא מנהל את עמותת "שישי שמח" אשר מפעילה קבוצות של מתנדבים שמגיעים לבקר ולשמח מאושפזים במשך כל ימי השבוע.

המתנדבים אשר מגיעים לשמח את המאושפזים מספרים שהם מרגישים שהם מקבלים מההתנדבות הרבה יותר ממה שהם נותנים. הביקור במחלקה הגריאטרית, למשל, מניב לא רק חיוכים ושמחה מצד הקשישים הדרים בה, אלא גם מוליד תובנות אצל המתנדבים, "אנשים מבוגרים יושבים עם צעירים בני 30 ו-40, ולפעמים גם צעירים יותר, ומעניקים להם טיפים לחיים שאי אפשר למצוא במקום אחר", מספרת רעות רפאל, המתנדבת בעמותה יחד עם חבריה לעבודה בחברת אלקטרה בע"מ. "העובדים יוצאים מכאן מסופקים ומאושרים. כל פעם שאני כאן, אני חוזרת הביתה לנשק את הבעל ואת הבנות, ולהגיד תודה רבה קיבלתי פרופורציות".

 

היציאה מהשגרה ומגדר הרגיל, מסבירה רחל קליין, דיירת המרכז הגריאטרי "גיל עד" בתל השומר, משנה את הלך הרוח, "זה טוב לנו וזה עושה נעים ושמח", היא אומרת בחיוך.

 

עמותת "שישי שמח" מפעילה קבוצות של מתנדבים מבתי ספר, מהמגזר העסקי, סטודנטים, חיילים, מטיילי פרוייקט "תגלית" ועוד. גם ליאור יוסופוב, תלמיד תיכון אורט סינגלובסקי מספר על ההתנדבות במסגרת פרויקט המחויבות האישית בבתי הספר "זה עושה לנו טוב שאנחנו באים לבקר, וזה עושה גם למאושפזים טוב . עם הזמן אתה בא מהרצון של עצמך ולא כי עשית את זה בתור מחויבות אישית".


עמותת שישי שמח, כמו מאות עמותות אחרות, לוקחת חלק ביום מעשים טובים שיתקיים ב-2.4.19, וקוראים לקבוצות להירשם להתנדבות."כל השנה אנחנו פעילים במעשים טובים, אבל ביום הזה אפשר להתחבר לקהילה גדולה ונפלאה שעושה את זה ביחד", מסכם עמרם.


בשיתוף עמותת רוח טובה


כתבה באדיבות: ynet

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5466924,00.html


צילום: dreamstime

עבור לתוכן העמוד