"ההתנדבות מרפאה אותי"

14/09/2019
"ההתנדבות מרפאה אותי" (הגדל)

המתנדבים לרוב עושים את עבודתם הרחק מהכותרות. עיריית רעננה, שמוקירה את המתנדבים כל השנה, בחרה להשיק בחודש ספטמבר פרויקט חדש תחת השם "אלול - חודש ההתנדבות ברעננה", ובתוך כך מזמינה את תושבי העיר להתנדב החודש באופן חד פעמי למען מטרה הקרובה לליבם. הפרויקט שם לעצמו כמטרה לעודד את התושבים, בכל הגילאים, להצטרף למעגל המתנדבים בעיר.

במסגרת הפרויקט, פרי יוזמה של חברת מועצת העיר ויו"ר מועצת המתנדבים, דרורה כהן, יוזמנו התושבים להקדיש שעתיים מזמנם, באופן חד פעמי, להתנדבות בתחומים הנוגעים לליבם.  בין תחומי ההתנדבות ניתן למצוא גופים ועמותות מתחומי רבים כגון: יד שרה, בית לוינשטיין, לקט ישראל, אנשים עם צרכים מיוחדים, תנועת "שלם" המאפשרת התנדבות בתחום החינוך כולל בתי ספר וגני ילדים, בתחום קליטת עלייה וקשישים, שורדי שואה, סיוע באריזת סלי מזון, הארכיון העירוני, לימוד ילדים לבגרות, סיירת התיקונים, בעלי חיים (כלבים וחתולים) ותחומים רבים נוספים.

 ראש העיר חיים ברוידא, ברך על היוזמה: "אני גאה באלפי תושבי רעננה, בני כל הגילאים שמתנדבים ומקדישים מזמנם למען האחר במסירות גדולה. אני קורא לכל התושבים לקחת חלק בחודש ההתנדבות, להקדיש שעתיים בלבד מזמנם למען מטרה קרובה לליבם, ויחד כולנו נשמש מודל לרוח החברתית, לנתינה ולאחווה".

יוזמת הפרוייקט וחברת המועצה, דרורה כהן: "בחרנו לקיים את חודש המתנדב באלול, החודש האחרון בלוח העברי, שזה הזמן המתאים להרבות בעשייה חיובית אחד כלפי השני ולהגיע לראש השנה לאחר שעשינו טוב למען האחר. אני בטוחה שחודש זה יהפוך למסורת ברעננה ולדוגמא ומופת לפעילות חברתית בכל הארץ. הציפייה שלי שהתושבים ייחשפו לתחומי הנתינה המגוונים בעיר, כל אחד יכול למצוא משהו שיש בו כדי להיטיב עם האחר. בהתנדבות נרבה אור, והרישום מתבצע דרך האתר העירוני והאפליקציה".

דניאלה אוהב ציון, תושבת וותיקה ברעננה, היא דוגמא בולטת לאשה עם מלא נתינה. לפני 14 שנים עברה תאונת דרכים קשה , כשרכב לא עצר בעת שחצתה במעבר חציה. לדבריה, התאונה דוקא הצילה את חייה. דניאלה סיפרה שבתקופה שאושפזה בבית החולים עברה צילום CT, והרופאים גילו גידול בגזע המוח, עליו לא ידעו קודם, ושהוצא בניתוח.

"כשיצאתי מבית החולים, אמרתי לעצמי שקיבלתי את חיי במתנה ולכן אקדיש את זמני להתנדב בעזרה לאחרים. ההתנדבות מרפאה אותי, כי הייתי עלולה להיות היום במקום אחר של אלה שאני עוזרת להם כמתנדבת" אמרה.

מגוון הפעילויות ההתנדבויות של דניאלה אוהב ציון מדהים. בקרן מיראז לנשים יוצאות איראן גייסה 24 נשים שמתנדבות בכל מיני מקומות בעיר והיא משמשת כרכזת. התנדבה בבית של בנג'י, והכירה שם שתי חיילות בודדות שעלו מרוסיה, ובחרה לאמת אותן. היא אף נסעה לרוסיה עם שני הבנות כדי להכיר את הוריהן.

וזה לא הכל. דניאלה מתנדבת בבית פרי, הוסטל לאנשים עם אוטיזם, כשהיא וחברותיה עוזרים לחוסים, רוקדים ויוצאים איתם לבריכה. היא מתנדבת בבית לתשושי נפש כמבשלת בימי שישימתנדבת בבית לווינשטיין ובעמל בשרון, שם היא דואגת לשמח את דיירי הבית. היא גם אוספת צמות לפיאות עבור נשים חולות סרטן  בעמותת "פאה" - לכל אישה חולת סרטן ומתרימה כספים עבור ילדים באק"ים

דניאלה אוהב ציון היא סבתא לשלושה נכדים, שעדיין עובדת במשרה חלקית בניקיון במגזר העסקי וגם שם מגייסת תרומות לנזקקים מהעובדים.

בזמנה הפנוי היא כותבת ספר על סיפור חייה מהילדות, שבה היתה נערה שעברה טראומה והיה אסור לה לדבר על זה. "כתבתי בצוואה שיום אחד נכדתי תוציא לאור את הספר" אמרה.


כתבה באדיבות: לוקאל רעננה

http://www.local.co.il/document/52,97,170318.aspx

צילום: dreamstime

עבור לתוכן העמוד